E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

vendi

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë mbetet në ndikimin e kthjellimeve deri pas mesditës, kur vranësira kalimtare shfaqen nëpër territor. Pasditja zhvillon vranësira në skajin Verior-Verilindor, ku do të...

Vendi ku zhvillohen gara ekstreme me triçikël

Emocionet më të mëdha në garat e mjeteve motorike zakonisht vijnë nga Formula 1, MotoGP apo Rally, por në Sri Lanka zhvillohet një garë...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ditën e sotme do të karakterizohet nga një mot me diell në mëngjes, por pas mesditës priten reshje të dobëta shiu. Ndërkohë temperaturat maksimale...

Koronavirusi/ Rama tregon vendin ku do ngrihet karantina

Kryeministri Rama ka mbledhur sot Komitetin Kombëtar të Sigurisë, lidhur me masat e marra deri më tani për parandalimin e Koronavirusit. Gjatë fjalës së tij,...

Paloka: Vendi ka nevojë për qeveri tranzitore, pa Ramën kryeministër

Ish-deputeti i PD-së Edi Paloka ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24”, prej ku deklaroi se vendi ka...

Vendi më i shëndetshëm në botë ndodhet në Panama, ja arsyeja

Një luginë e vogël pranë qytetit Volkan në Panama, është përzgjedhur si vendi më i shëndetshëm në botë për të jetuar. Kjo sipas një...

Ambasadori i Hungarisë: Largimi nga vendi nuk është zgjidhje për shqiptarët

Ambasadori i Hungarisë në vendin tonë Lorant Balla është shprehur i zhgënjyer lidhur me vendimin e BE-së. Kjo e fundit refuzoi kërkesën e Shqipërisë dhe...

Lihtenshtajni – vendi më i pasur në botë, pa ushtri dhe me vetëm 10 të burgosur…

I vendosur si një sanduiç midis Zvicrës dhe Austrisë, ky vend i vogël malor ishte dikur një parajsë fiskale për të gjithë njerëzit e...

Ishulli Yap, vendi ku njerëzit përdorin si monedha disa gurë të mëdhenj

Ishulli Yap gjendet në Ishujt Karolin të Shteteve Federale të Mikronezisë, në lindje të Filipineve. Ajo çka e bën unik këtë vend, ndryshe nga...

Vendi drejt përplasjes civile? Mehmetaj: S’ka më garanci!

Deputetët e rinj të opozitës në Kuvend, janë thjesht kukulla të Edi Ramës. Kështu deklaron ish-deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj që dogji mandatin pas...

Të fundit

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Ndryshimet kushtetuese, PPE: Rama të presë opinionin e Komisionit të Venecias

Reporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, David Lega ndan të njëjtin mendim me Komisioniein për Zgjerim, Oliver Varhelyi...

“Ngrijnë” euro dhe dollari amerikan, por bien franga dhe paundi britanik  

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.50 lekë dhe shitet 105.20 lekë duke ruajtur të njëjtat nivele me javën e kaluar. Monedha europiane...

Vasili: Opozita fiton 100 mandate, Rama bandit i zgjedhjeve

Teska edhe pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare, partitë politike kanë filluar fushatën dhe sulmet ndaj njëra-tjetrës. Për nënkryetarin e LSI-së Petrit Vasili, opozita...