E premte, 22 Janar, 2021
9 C
Tirana

Vendi ku zhvillohen gara ekstreme me triçikël

Emocionet më të mëdha në garat e mjeteve motorike zakonisht vijnë nga Formula 1, MotoGP apo Rally, por në Sri Lanka zhvillohet një garë që ka brenda aq shumë të papritura dhe emocione.

Skuadra me nga dy persona garojnë mbi triçikël për të fituar garën më të jashtëzakonshme, që zhvillohet në rrugë të pashtruara, në mes të xhunglës dhe në faqe kodrash.

Më shumë se 200 skuadra marrin pjesë në këtë aventurë të vërtetë automobilistike, që zgjat për dy ditë dhe 160 kilometra, shkruan “A2”.

Triçikli është një mjet tepër i zakonshëm në Sri Lanka, por edhe vende të tjera të Azisë juglindore, ku përdoret si taksi dhe është një mënyrë e mirë për turistët që të vizitojnë qytetet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...