E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Faqet e para/ Gazetat sportive europiane, 24 maj 2021

Faqet e para të disa gazetave sportive evropiane:

Corriere dello Sport: Pirlo i bekuar.

Juve e Milan në Champions.

Makth për Gatuzon.

Sainz për t’u duartrokitur.

La Gazzetta dello Sport:

Milan dhe Juve në yje.

Fatale Verona në Napoli.

Quajeni Liga e Veriut.

Lukaku qan dhe do Konten.

AS:

Kampionë! Falenderime këtyre 23 heronjve!

Zidani merr kohën e tij.

Luis Enrike publikon sot listën e Europianit, Ramos nuk shkon.

Sainz shpëton Ferrarin.

O Jogo:

Braga 2-0 Benfika, e katra finale e fituar nga “luftëtarët” 10 vitet e fundit.

Lila ndërpret mbretërimin e PSG-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...