E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Mori ftesën e parë nga Kombëtarja, ja mesazhi i portierit Alen Sherri

Alen Sherri, portieri i Kombëtares Shqiptare ka folur për grumbullimin e tij të parë me anë të një video-mesazhi të postuar në faqen zyrtare të Federatës Shqiptare të Futbollit.

Gardiani i ri në moshë është shprehur ndër të tjera krenar dhe i mirëpritur.

“Jam shumë krenar që mora ftesën time të parë. Atmosfera në ekip është shumë e mirë. Mezi presim ty luajmë këto dy ndeshje. Grupi më ka pritur shumë mirë dhe shpresoj në rezultat pozitiv. Shpresoj që të kem minuta dhe të luaj. Kjo do ishte një ëndërr e realizuar për mua”

Alen Sherri është 23 vjeçar, ka lindur në Shkodër dhe është 1.96 metër i gjatë. Portieri luan aktualisht për ekipin e Laçit në Superligë ku numëroi 41 paraqitje mes kampionatit, kupës dhe Ligës së Europës.

Sherri shihet si një nga talentet më premtues të brezit të tij dhe në çdo sesion merkatoje emri i tij lidhet me oferta nga jashtë vendit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...