E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Denoncimet

Ngacmimet sekuale/ Pino denoncon Ministrinë e Arsimit: Nuk do të mbrojë fëmijët

Nga Anxhela Ferra Një nga të drejtat thelbësorë të fëmijëve është mbrotjtja nga abuzimet. Sipas Kushtetutës së Shqipërisë shteti është përgjegjës për mbrojtjen e fëmijës...

Abuzimi ndaj fëmijëve, sociologia thirrje prindërve: Kujdes, edhe ju jeni fajtorë!

Abuzimi i fëmijëve është një nga temat më të ndjeshme në shoqëri. Por, përsëri në vendin tonë nuk ka të dhëna të sakta sa...

Denoncimet/“Spitali i Peqinit është shndërruar në pronë të familjes së Drejtorit”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në “Facebookun” e tij mesazhet e dy qytetarëve digjital të cilët denoncojnë nepotizmin në spitalin e Peqinit. Dy qytetarët në...

Të fundit

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...