E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Daja

Tragjedia në Bulqizë/ “Nuk janë helmuar nga gazi”, flet daja i fëmijëve

Një ngjarje e rëndë u regjistrua dje në fshatin Ostren të Bulqizës ku nëna me dy fëmijët humbën jetën për shkak të rrjedhjes së...

Daja njohu mbesën në kampin Al Hawl: Shteti t’u blejë pafajësinë

Xhetan Ndregjoni arrin të shquajë Evën, mbesën e tij, e cila ndodhet në kampin Al Hawl. Reportazhi i “A2” solli në redaksi dajën e Evës,...

Detaje/ “U fikën 12 kamerat e sigurisë”, zhdukja e mistershme e dajës dhe nipit

Dalin detaje të reja për zhdukjen e Gëzim Hysajt dhe Agron Mollaj natën e 23 gushtit të vitit 2018. ABC News mëson nga grupi...

“100 mijë euro për një pjesë tokë”/ Vëllezërit Basho para gjykatës: S’kam gjobitur dajën, por ai…

Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për Santilo Bashon, vëllain e Tesilvan Bashos; të dy të arrestuar pak...

“Dëshmitari më ngatërron”, mbetet në burg ‘Daja’: Njihja vëllain e Admirit

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda la në burg Ragip Hajdinin, kosovarin e arrestuar si të implikuar në grabitjen e 6 milionë eurove...

“Daja” i Rinasit, apo “Gipe”? Ja çfarë zbuloi i vëllai i Ragip Hajdinit

Djali i Ragip Hajdinit, e po kështu edhe i vëllai kanë qëndruar në të njëjtën linjë sa i takon arrestimit të tij, lidhur me...

GRABITJA/ “Daja” lihet në burg: Kërkoj ballafaqim me Alkond Bengasin. Kam prova që…

Lihet në burg Ragip Hajdini nga Kosova, i njohur me nofkën “daja” dhe i arrestuari i gjashtë për grabitjen e miliona eurove në aeroportin...

Grabitja e Rinasit/ “Daja” nuk pranon të bashkëpunojë me hetuesit

Personi i gjashtë i arrestuar për grabitjen e milion eurove në aeroportin e Rinasit, Ragip Hajdini, i njohur ndryshe me nofkën “Daja”, nuk ka...

Rinasi/ Policia ushtron kontrolle në shtëpinë e “Dajës”

Policia ka kryer kontrolle në banesën e Ragip Hajdinit, i cili u prangos një ditë më parë, ndërsa akuzohet si i përfshirë në grabitjen...

Grabitja në Rinas/ Arrestohet shtetasi me nofkën “Daja”

Ka shkuar në 6 numri në total i personave për vjedhjen në Rinas. Personi i prangosur është shtetas nga Kosova, identiteti i të cilit...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Sot pasdite (e diel, dt. 27) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Nesër (e hënë, dt. 28) priten reshje intensive në qarqet...

Do zëvendësojë Bora Zemanin? Romeo dhe Donald Veshaj në kafe me Xhemi Shehun

Pas përfundimit të programit “Treshat”, Romeo dhe Donald Veshaj po përgatiten për fillimin e një sezoni të ri televiziv. Pas largimit të Bora Zemanit...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...

Sërish aksident në Tiranë, makina përplas 70-vjeçarin

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një mjet ka përplasur një të moshuar. Tek ‘21 Dhjetori’ mjeti me drejtues...