E diel, 31 Maj, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

cunami

Tërmeti 7.6 në Rusi, dalin pamjet e frikshme (VIDEO)

Një tërmet me një magnitudë prej 7.6 ka shkundur rajonin e Lindjes së Largët të Rusisë, duke goditur Ishujt Kuril, dhe duke shkaktuar një...

E frikshme/ Tërmet me magnitudë 7.6 në Rusi, jepet alarmi për cunami

Një tërmet me magnitudë 7.6 të shkallës rihter ka rënë në lindje të ishujve Kurile. Ishujt janë në lindje të Rusisë. Raportohet se tërmeti...

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së tregon nëse Shqipëria rrezikohet nga një cunami

Ndonëse vendi është goditur nga tërmete të njëpasnjëshme, nuk pritet të goditet edhe nga cunami. Kjo pasi nuk ka pasur ndonjë lajmërim për dallgë...

Tërmet 7.4 ballë, alarm për cunami në këtë shtet të botës

Ditën e sotme në brigjet e Javës në Indonezi është regjistruar një tërmet me magnitudë 7.4 ballë. “Ndërkohë është dhënë alarmi për cunami, pasi...

Paralajmëron Berisha: Cunami i jashtëzakonshëm po vjen, Rama drejt vrimës së miut

Në më pak se 8 orë, opozita e bashkuar pritet të mbajë protestën e saj të 9 kombëtare për heqjen nga posti të kryeministrit...

“Cunami me 200 mijë protestues”, Berisha jep detajet para protestës: Regjimi po dridhet

Ish-kryeministri Sali Berisha pak orë para protestës e cila do të fillojë në orën 18:00 para Kryeministrisë zbulon disa detaj për pjesëmarrjen e madhe...

Protesta e opozitës, paralajmëron Berisha: Cunami po afrohet…

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka komentuar protestën e opozitës së bashkuar që do të mbahet sot pasdite në orën 18:00 para godinës së Kryeministrisë. Nëpërmjet një...

“Cunami i 16 marsit do mahnisë botën”, paralajmërimi i Berishës për protestën

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur protestën që mbahet nesër “një cunam i cili do mahnisë botën”. Këtë paralajmërim, ish-kreu demokrat e bëri në...

Bomba që shkakton cunami, dalin pamjet e armës sekrete ruse që ka frikësuar amerikanët (Video)

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë ka publikuar videon e parë që tregon mini-nëndetëse robotike me aftësi bërthamore të fuqishme me një reaktor bërthamor në...

“U bë lajm i botës”, Berisha publikon videon: Cunami që lebetiti narkoshtetin

Protesta e opozitës së bashkuar të shtunën para Kryeministrisë zgjati 5 orë dhe krijoi disa incidente mes policisë dhe protestuesve, ku u lënduan 19...

Të fundit

Manastirliu: Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook tregon se çfarë do të hapet nga data 1 Qershor, pra nga...

Akuza e PD për Ramën në Paris, reagon zyra e kryeministrit

Pas akuzave të ngritura sot nga PD, se Kryeministri Edi Rama gjatë një fundjave në Paris ka përdorur avionin e “Air Albania” si një...

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...
WhatsApp KONTAKTO TT