E martë, 22 Shtator, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

belinda balluku

VIDEO/ Rama inspekton punimet në Bypass-in e Tepelenës

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, kanë inspektuar ditën e sotme punimet në Bypass-in e Tepelenës. Kreu i qeverisë e ka cilësuar...

“Nuk iu fus tek grupi i zëdhënësve të qametit”/ Hajdari shpërthen pas fjalës së Ballukut

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari, ka kërkuar fjalën për të replikuar me ministren Belinda Balluku. Por ajo nuk është lejuar që të flasë nga...

Balluku: Rruga e Arbrit do jetë gati në pranverë të 2021

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku shprehet se se ndërtuesit e rrugës së Arbrit kanë premtuar se projekti do të jetë gati në pranverën e...

Nis asfaltimi në bypass-in e Vlorës/ Balluku: Objektiv përfundimi në shkurt 2021

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka inspektuar sot nga afër ecurinë e punimeve në bypass-in e Vlorës, ku ka nisur edhe asfaltimi...

“Nga sot në dispozicion të publikut”/ Rama dhe Balluku inspektojnë Bypassin e Fierit

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, kanë inspektuar sot Bypassin e Fierit i cili ka përfunduar punimet ditën e...

Ndryshimet në ligjin e energjisë elektrike/ Balluku: Për të tërhequr sa më shumë investime

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka folur në lidhje me ndryshimet e kërkuara në projektligjin “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin...

“Do të hapen 12 mijë vende pune”, Rama dhe Balluku inspektojnë punimet për Aeroportin e Kukësit

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku kanë inspektuar sot punimet që po kryhen në kantierin e Aeroportit të Kukësit. Kreu i qeverisë...

Kur do hapen kufijtë? Balluku zbardh vendimin

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, në studion e emisionit “Opinion” tha se gjasat janë që kufijtë të hapen në shtator. Ajo tha...

Balluku: Aeroporti i Vjenës, 250 euro veç biletës për testin e koronavirusit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku është shprehur se situata ku ndodhemi tani është një moment kritik sa i përket aviacionit. E ftuar në...

Çmimi në nivelin më të ulët, Balluku: Kemi ndërprerë nxjerrjen e naftës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se çmimi i naftës ka kapur nivelin më të ulët. Gjatë fjalës së saj në Kuvend, Balluku...

Të fundit

Kush janë 5 kandidatët në garë për kryetar të Bordit të AMF-së

Komisioni për Ekonominë dhe Financat zhvilloi një seancë dëgjimore me kandidaturat për pozicionin e Kryetarit të Bordit të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare. Kandidatët që kishin...

Kosovë/ Asnjë viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Kosova ka shënuar një përmirësim të dukshëm të situatës nga pandemia, teksa në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi. Gjithashtu,...

Fjolla nuk është shtatzënë, por na ngeli mjeku me barrë tani

Nga: Mentor Kikia Për ti shpëtuar qëndrimit në burg, këngëtarja kosovare Fjolla Morina sajoi një shtatzëni. Ishte në vendin e duhur për këtë punë. Këtu edhe...

Rama shpall vendimin: Zero tatim fitimi për biznesin e vogël dhe zero TVSH deri në 10 mln lekë të reja xhiro

Në një dalje për mediat nga Kryeministria, Rama përcolli vendimin më të fundit të qeverisë: zero tatim fitimi për biznesin e vogël (deri 14...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...