E mërkurë, 8 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Horoskopi, 29 maj 2020

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

Ndalohet në Rinas me mbi 18 mijë euro. Ja ku i kishte fshehur paratë 46-vjeçarja

Një 46-vjeçare është ndaluar në Rinas, me një shumë të madhe eurosh të padeklaruara. Ajo u kap gjatë kontrollit në aeroport, teksa kishte me...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Dashi
Nëse financat tuaja po shtrëngohen, krijimtaria juaj mund tju vijë në shpëtim! Padyshim që do të jetë një ndryshim i ritmit për të gjithë, dhe personat rreth jush do t’ju vlerësojnë shumë.

Demi
Nëse ju kërkohet të hiqni dorë nga diçka që nuk është aq e rëndësishme për ju, bëjeni atë pa hezitim. Personi që e kërkon atë ka nevojë për atë më shumë sesa ju. Vendoseni veten në këpucët e të tjerëve dhe do të kuptoni se nga vijnë.

Binjakët
Nëse po filloni të riktheheni në një marrëdhënie romantike, duhet ta pyesni veten nëse kthimi mbrapa është vendimi i duhur. Gjërat mund të kenë ndryshuar shumë më tepër nga sa keni kuptuar. Bëni një bisedë me personin tjetër të përfshirë dhe shikoni se çfarë mendojnë ata.

Gaforrja
Sot duhet të mendoni që të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj. Mos humbisni kohë me gjëra pa vlerë dhe që nuk sjellin asgjë në jetën tuaj. Sa i përket aspektit financiar, gjërat do të jenë shumë stabël.

Luani
Është koha për të investuar më shumë energji në personin më të rëndësishëm në jetën tuaj, vetja juaj! Jepini vetes gjithë vëmendjen pozitive që meritoni, dhe mbulojeni me dhurata që i keni dashur për një kohë të gjatë.

Virgjëresha

A jeni i përgatitur që gjërat të shkojnë në nivelin tjetër? Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një marrëdhënie të re, përgjegjësi pune, apo një udhëtim drejt vetëdijes, gjërat do të thellohen. Bëhuni gati.

Peshorja
Bukuria magnetike e dikujt mund t’ju tërheqë sot, por mos u tërhiqni shumë shpejt. Sharmi është një substancë e fuqishme dhe mund t’ju largojë nga gjërat e rëndësishme për të cilat duhet të kujdeseni. Kënaquni, por mos harroni përgjegjësitë tuaja.

Akrepi
Antagonizmi që mund të ndjeni sot vjen nga një burim befasues. Reagimi i një personi ndaj komunikimit tuaj të drejtpërdrejtë do të jetë kritik. Nëse ai nuk respekton ndjenjat tuaja, mund të ketë probleme.

Shigjetari
Ana juaj analitike dhe ana intuitive janë në konflikt tani. Ju ndjeheni sikur e dini mënyrën e duhur për të vazhduar me dikë, por ka diçka të thellë brenda duke ju thënë të prisni, sepse keni nevojë për më shumë informacion.

Bricjapi
Ju mund të tërhiqeni nga kënaqësitë e thjeshta sot, si leximi ose ecja e gjatë. Kërkoni vende më të qeta dhe do të keni mundësi të krijoni një ditë të qetë, plot paqe. Kjo nuk është dita që të përpiqeni të ecni përpara në projektet tuaja.

Ujori
Koincidencat e çuditshme mund t’ju plagosin gjatë gjithë ditës, por mos lejoni që t’ju largojnë nga qëllimet tuaja! Ata janë të gjithë interesantë, por ato janë gjithashtu të pakuptimtë. Sot mund të përballeni me ndonjë komplot në aspektin profesional.

Peshqit
Sot, detyra juaj është t’i jepni kreativitetit tuaj një vend ku të shkoni. Yjet thonë se ju duhet të përfshiheni në një projekt të ri. Gjeni diçka artistike për t’u zënë angazhuar. Sa i përket anës financiare, jo gjithçka shkon sipas pritshmërive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama ultimatum kryebashkiakëve: S’ka pushime, takoni njerëzit

Rama mblodhi sot kryebashkiakët e Partisë Socialiste. Fokusi është te Partia Socialiste, zgjedhja e strukturave e forumeve të reja si dhe fushata zgjedhore. Report Tv...

Çiljeta flet për ‘shtatzëninë’

Mediat rozë kanë shkruajtur shpesh se Çiljeta është shtatzënë. Një lajm aspak i vërtetë e që këngëtarja e ka marrë me sportivitet. Sipas lajmit që...

Deputeti shqiptar bëhet baba për herë të parë (FOTO)

Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Halit Valteri është bërë baba për herë të parë. Këtë lajm të gëzueshëm e ka përcjellë vetë...

OFL zbarkon në Shkodër dhe Mirditë/ Ja kush janë 3 të piketuarit e radhës

OFL iu ka dërguar formularët 3 të dënuarve. Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim brenda 48 orëve të...

“Projekti i lënë rrugëve”, Rama jep lajmin e mirë: Ka përfunduar puna në 3 tunele (FOTO)

Kryeministri Rama ka njoftuar se aktualisht në kantierin e ndërtimit të rrugës Qukës-Qafë Plloçë ka përfunduar puna në tre tunele. Kreu i qeverisë shkruan me...