E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

be

COVID-19/ Deklarata e fortë e George Soros për Bashkimin Europian

Miliarderi dhe filantropi George Soros në një intervistë për “Independent” ka bërë një deklaratë mjaft të fortë lidhur me Bashkimin Europian. Soros i mëshoi faktit...

“BE mund të mësojë në krizën e koronavirusit nga Robert Schuman”

70 vjet më parë, ministri i Jashtëm francez krijoi me planin e tij një nga themelet e unitetit të sotëm evropian. Por pandemia e...

Cakaj: Procesi i zgjerimit të BE drejt Ballkanit mbetet funksional

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, në intervistën ekskluzive për DW vlerëson Deklaratën e Zagrebit dhe dimensionet e reja të bashkëpunimit politik dhe...

Dalja nga kriza/ Soreca: Në korrik do kemi një plan ekonomik dhe investimesh

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca deklaroi se do ta mbështesë planin ekonomik që po përgatitet nga qeveria për menaxhimin e situatës. Gjatë fjalës së tij...

Integrimi në BE/ Rama shprehet i gatshëm për t’u ulur në një tryezë me Metën e Bashën

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca kanë zhvilluar sot një konferencë të përbashkët në kuadër të ‘Ditës së Evropës’. Gjatë fjalës së...

Negociatat për BE/ Rama zbulon se kush do jetë kreu i grupit negociator

Kryeministri Edi Rama ka treguar se cili do jetë personi përgjegjës për udhëheqjen e procesit për integrimin e vendit në BE. Gjatë fjalës së tij...

“PD e vendosur për integrimin e Shqipërisë”, Basha videokonferencë me ambasadorin Soreca

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një video konferencë me ambasadorin e BE-së në Tiranë, Luigi Soreca. Përmes një postimi në Twitter, Basha...

Bashkimi Evropian përkujton virtualisht 70-vjetorin e themelimit

Bashkimi Evropian shënon sot 70-vjetorin e themelimit të tij mes një situate bllokuese për shkak të pandemisë së koronavirusit, ende e pranishme në pjesën...

Strategjia gjeopolitike e BE-së me Ballkanin

Nga: Ervis Iljazaj Pas çeljes së negociatave me Bashkimin Europian të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, duket sikur drita jeshile për zgjerimin e mëtejshëm drejt...

BE-ja shpreh sërish përkushtimin për “ardhmërinë evropiane të Ballkanit Perëndimor”

Udhëheqësit e 27 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian ritheksuan të mërkurën përkushtimin për ardhmërinë e evropiane të vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, por...

Të fundit

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kryeministri Edi Rama “duke shfrytëzuar avionin e...
WhatsApp KONTAKTO TT