E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

be

Donacioni prej 4 mln €/ Soreca: Javën e ardhshme dorëzohet pjesa e dytë

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca është shprehur se Bashkimi Evropian do të vijojë të ndihmojë Shqipërinë në luftën kundër koronavirusit. Të hënën e kaluar Soreca...

Premtimi i BE-së: Në një mënyrë apo në një tjetër do të kemi sezon turistik veror

Komisionar për Ekonomi i BE-së, Paolo Gentiloni është shprehur se do të propozojë hapjen graduale të kufijve të BE-së. Kjo sipas tij, për t’i dhënë...

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Rama zbulon me kë po konsultohet

Kryeministri Edi Rama, ka risjellë sërish në fokus legalizimin e kanabisit mjekësor. Në një konferencë LIVE me gazetarët, Rama u shpreh se për draftin...

COVID-19/ Deklarata e fortë e George Soros për Bashkimin Europian

Miliarderi dhe filantropi George Soros në një intervistë për “Independent” ka bërë një deklaratë mjaft të fortë lidhur me Bashkimin Europian. Soros i mëshoi faktit...

“BE mund të mësojë në krizën e koronavirusit nga Robert Schuman”

70 vjet më parë, ministri i Jashtëm francez krijoi me planin e tij një nga themelet e unitetit të sotëm evropian. Por pandemia e...

Cakaj: Procesi i zgjerimit të BE drejt Ballkanit mbetet funksional

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, në intervistën ekskluzive për DW vlerëson Deklaratën e Zagrebit dhe dimensionet e reja të bashkëpunimit politik dhe...

Dalja nga kriza/ Soreca: Në korrik do kemi një plan ekonomik dhe investimesh

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca deklaroi se do ta mbështesë planin ekonomik që po përgatitet nga qeveria për menaxhimin e situatës. Gjatë fjalës së tij...

Integrimi në BE/ Rama shprehet i gatshëm për t’u ulur në një tryezë me Metën e Bashën

Kryeministri Edi Rama dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca kanë zhvilluar sot një konferencë të përbashkët në kuadër të ‘Ditës së Evropës’. Gjatë fjalës së...

Negociatat për BE/ Rama zbulon se kush do jetë kreu i grupit negociator

Kryeministri Edi Rama ka treguar se cili do jetë personi përgjegjës për udhëheqjen e procesit për integrimin e vendit në BE. Gjatë fjalës së tij...

“PD e vendosur për integrimin e Shqipërisë”, Basha videokonferencë me ambasadorin Soreca

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një video konferencë me ambasadorin e BE-së në Tiranë, Luigi Soreca. Përmes një postimi në Twitter, Basha...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT