E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

“Bukuria e Holtës nuk preket”, Rama: Dhamë fjalën publikisht që jo

Pas videos së publikuar nga kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, duke treguar nisjen e procesi të shembjes së HEC-it në Holtë, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Përmes një postimi në Facebook, Rama thekson se kanioni i Holtës nuk mund të preket dhe as do të preket. Më tej ai shton se “dhamë fjalën publikisht që jo, ky HEC nuk do të ndërtohej aty dhe po, ky HEC nuk do të ndërtohet aty”.

Postimi i plotë:

Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket?

Për ne PO-ja është PO? dhe JO-ja është JO?

Dhamë fjalën publikisht që JO, ky HEC nuk do të ndërtohej aty dhe PO, ky HEC nuk do të ndërtohet aty?

Themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë themi? Duhet vetëm pak më shumë durim në përgjithësi, ju lutem?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   ‘Fundi’ i Adriatik Llallës, nga kryeprokuror në 'listën e zezë'

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...