E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

artan fuga

Gara për kreun e PD-së, Artan Fuga: Zgjedhje pa asnjë platformë ideore, politike dhe ekonomike

Akademiku Artan Fuga ka sqaruar sot pozicionin e tij dhe marrëdhënien me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Fuga ka vendosur të bëjë një...

Mjerimi i mendimit politik në Partinë Demokratike

Artan Fuga/Fajtorët e vërtetë, por ata më përgjegjësit, për gjendjen e sotme janë konceptuesit në zanafillë të Kushtetutës që kemi, e cila ka pjellë...

Një marrëveshje sipas “Republikës së Vjetër”

Artan Fuga/Zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë e drejtë dhe fitore për qytetarët, nuk janë dhuratë për ta nga politika. Ne qytetarët duam vërtet...

Artan Fuga: Propozimi amerikan për Bashën, një dhuratë e Zotit për çadrën

Akademiku Artan Fuga e ka cilësuar platformën e McAllister si një dhuratë e Zotit që risjell një të mirë të refuzuar. Me anë të një...

Rama dhe Basha, dy liderë në një rrugë pa krye

Artan Fuga*/Në kushtet kur gjithandej bëhen trajtime ideologjike dhe politike, në kuadrin makrosocial të krizës politike të rëndë që ka kapluar Shqipërinë, e cila...

Të fundit

Lëkundje tërmeti në Korçë

Një lëkundje tërmeti është ndjerë në Korçë së fundmi. Raportohet se tërmeti me magnitudë 4.05 ballë i shkallës Rihter, ka pasur si epiqendër Libonikun e...

Ndërron jetë i riu në kantierin e ndërtimit

Një i ri ka humbur jetën në qytetin e Vlorës teksa ishte duke punuar në një shesh ndërtimi ku po hapeshin themelet. Ngjarja e rëndë...

“Kërkojmë respekt, mos na trajtoni si spital”, thirrjet e forta të Ministrit të Jashtëm italian

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio ka bërë së fundmi disa thirrje të forta ndaj vendeve që kanë vendosur të mos hapin kufijtë...

Teatri/ Pas padive të Aleancës, reagon SPAK

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Vetë Aleanca publikoi së...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...
WhatsApp KONTAKTO TT