E martë, 7 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

artan fuga

Ja përse për të përballuar koronavirusin na duhet që disa sektorë të punojnë

Nga Artan Fuga  Veç një buxheti publik shpërpjesëtimor dhe gëlltitës vlerash, një modeli ekonomik drejt polarizimit pasuror përballë një konsumatori masiv pa fuqi blerëse, kemi...

Ende ne nuk jemi brenda në epidemi

Nga Artan Fuga Koronavirusi? Me tetë raste të reja, pra, rreth 20 e ca të infektuar në 72 orë ende nuk është epidemi. Nuk janë...

Opinioni publik në kohë epidemish

Nga Artan Fuga Rrëshqet, sigurisht! Se mos është herë e parë! Prej qindra vjetësh e kanë studiuar që përballë rrezikut, opinioni publik ekstremizohet. Njeriu nuk është...

Koronavirusi/ Artan Fuga bën paralajmërimin e fortë

Akademiku Artan Fuga në një prononcim për “News24” ka folur për koronavirusin, teksa theksoi se duhen marrë masa edhe nëse nuk kemi raste konkrete...

“Ka nevojë për masa drastike”/ Fuga: Tre arsyet pse rrezikon më shumë Shqipëria

Akademiku Artan Fuga ka reaguar në lidhje me masat e marra nga Shqipëria për mbrojtjen nga përhapja e koronavirusit. Përmes një postimi në Facebook, Fuga...

O votë për emigrantët, o gjithçka hipokrizi

Nga Artan Fuga Me emigrantët ka vetëm një qëndrim, vetëm një sjellje, vetëm një politikë: Të sigurohet e drejta e tyre për të votuar atje ku...

Si politika dëmtoi shkatërroi ekonominë dhe ekonomia korruptoi politikën

Nga Artan Fuga Dekreti numër 190 i Këshillit të Ministrave, i datës 16.04.1993, parashikonte që Bordi Drejtues i Agjencisë së Privatizimeve të përbëhej prej trembëdhjetë...

Kongresi i Lushnjës si daulle

Nga Artan Fuga Historia ka vdekur, nuk jep mesazhe, mesazhet i nxjerrim ne sipas qejfit! Si të bëjmë t’u themi që Kongresi i Lushnjës, që nga...

Minishengeni ballkanik, një fitore e shkëlqyer e diplomacisë të Serbisë

Nga Artan Fuga Ne shqiptarët në vitin e largët '90 u nisëm për Bruksel e Strasburg dhe ja tani pas 30 vjetësh përfunduam në Beograd! E...

Çfarë i detyrohet emancipimi i Shqipërisë plazhit të Durrësit

Nga Artan Fuga Thuhet se natyra shfaqet krejt indiferente ndaj asaj që i ndodh njeriut në jetën e tij në shoqëri. Njeriu ndofta ka fuqi ta...

Të fundit

Koronavirusi në Shqipëri/ Basha: Testojmë 2 herë më pak se Maqedonia e Veriut

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, theksoi se është shumë e rëndësishme që të shtohet numri i testimeve...

Johnson në terapi intensive/ Ja kush pritet ta zëvendësojë kryeministrin britanik

Para disa ditësh kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19, ndërkohë ditën e sotme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar dhe për pasojë...

22 viktima deri më tani/ Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19

Mbrëmjen e sotme, Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini deklaroi se Shqipëria pritet të nisë testimin e ri për COVID-19. Tomini...

“S’di se çfarë ka bërë Ademi”, Lleshaj: Gjendja në Shkodër është serioze

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News 24” prej ku foli për situatën e...

U infektua me koronavirus, përkeqësohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson

Gjendja shëndetësore e kryeministrit britanik Boris Johnson është përkeqësuar si pasojë e koronavirusit dhe aktualisht ai është nën kujdes intensiv. Para 11 ditësh, Johnson rezultoi...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT