E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

artan fuga

Minishengeni ballkanik, një fitore e shkëlqyer e diplomacisë të Serbisë

Nga Artan Fuga Ne shqiptarët në vitin e largët '90 u nisëm për Bruksel e Strasburg dhe ja tani pas 30 vjetësh përfunduam në Beograd! E...

Çfarë i detyrohet emancipimi i Shqipërisë plazhit të Durrësit

Nga Artan Fuga Thuhet se natyra shfaqet krejt indiferente ndaj asaj që i ndodh njeriut në jetën e tij në shoqëri. Njeriu ndofta ka fuqi ta...

Na duhen të zgjedhurit mes njerëzve

Nga: Artan Fuga Në këto ditë sa të trishta aq edhe tragjike, kamerat televizive drejtohen thuajse ekskluzivisht te kryeministri dhe tre a katër personazhe të...

Prognoza dhe analiza e lëkundjeve sizmike

Nga: Artan Fuga Unë e kuptoj që ne nuk kemi mundësi parashikimi të ardhjes të tërmeteve (nuk më pëlqen termi "rënie tërmeti", si bie?) sikurse...

Nuk mund të na ndalojnë të mendojmë

Nga: Artan Fuga Ka ca njerëz, unë dyshoj shumë te ata, që hiqen si ruajtësit e moralit publik. Na thonë që mos debatojmë për asgjë,...

Negociatat/ Ironizon Artan Fuga: Fajin e ka Macron dhe Merkel! Ai që vodhi lopën nuk ka faj fare

Akademiku Artan Fuga ka komentuar vendimin e dhënë ditën e djeshme nga Këshilli Europian, i cili votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe...

Fuga: Çfarë do të thotë ‘Po, me kushte për hapjen e negociatave’?

Akademiku Artan Fuga, i bën thirrje gazetarëve të sqarojnë se çfarë do të thotë “Po, me kushte për hapjen e negociatave”, referuar kushteve të...

Artan Fuga letër të hapur politikanëve: 15 pika të panegociueshme nëse doni institucione dhe komb!

Akademiku Artan Fuga i ka drejtuar një letër të hapur elektoratit dhe politikanëve, në të cilën rreshton 15 pika të cilat sipas tij janë...

Hapja e negociatave/ Fuga jep ‘propozimin’: Të rrasim në burg ca ministra

Akademiku Artan Fuga, ka bërë ironi në lidhje me vendimin e Gjermanisë, e cila pranoi hapjen e negociatave me Shqipërinë, duke i vënë edhe...

Alarmi i rremë për tërmetet/ Fuga: Po budallallëku a parashikohet?

Është thënë shpesh herë se tërmetet nuk mund të parashikohen. Vendi ynë bën pjesë në Ballkan, dhe dihet që Ballkani është një zonë me...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT