E premte, 10 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Gajasje në kohëra kolere

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

Djali i saj u gjet i vetëm në varkë, zhduket aktorja e njohur amerikane

Aktorja e njohur amerikane, Naya Rivera, është shpallur e humbur pasi djali i saj i vogël u gjet i vetëm në një varkë në...

Nga Artan Fuga

Për qëllimet e një libri që botohet në shtator, po studjoj edhe kodin zgjedhor. Mbushur me budallalliqe. Kapeni një dhe do të shkriheni gazit:

Neni 17,
pika 3:

Anëtari i KQZ-së nuk merr pjesë në shqyrtimin e një çështjeje kur :

a. ka marrëdhënie krushqie të afërt ose gjinie deri në shkallë të katërt me ndonjë nga kandidatët që kanë paraqitur ankim në KQZ…

Me të vdek gazit në këtë kohë kolere, zije, mërzije dhe prapësisë, kur Shqipëria lëngon.

Kanë frikë ata nga krushqitë. Se mos kunata i bën baxhanakut ndonjë favor!!!

Hahaha me lotë, me lotë!

Këtu i nxjerr sytë kunata kunatës, vjehëra nuses, vëllai djalit të tezes së motrës, këta te krushqitë e paskan hallin! Aman ore se mos ka ndonjë konflikt interesi!!!

Krushqi e afërt – thotë.

Aman sa e afërt more aman?

Deri në cfarë shkalle ndihet vlaga e dashurisë midis krushqive???
Kanë ndonjë termometër?

O cfarë talljeje kanë bërë!!!

Dhe sidomos lidhje gjinie deri ne shkallë të katërt të mos kenë! Hahaha. Kush i njeh më këtu kushërinjtë e katërt mo?

Po sikur të jetë kandidati shok i ngushtë me djalin e tezes sime? Jo këtu nuk ka gjë fare! Shikoni ku kanë ngelur, u ka ngelur ora në kohën kur lidhja familjare ishte lidhja më e fortë.
Budallenj hesapi!

Këtu ortaku me ortakun janë më shumë se vëllamë kur i lidhin interesat!
Këtu kandidati që është i partisë sime dhe më gjen një vend pune është shkuar vëllait!
Këta thonë se mos ka ndonjë lidhje KQZ me ndonjë kushuri të katërt!
Këta janë karagjozë, estradë!

Këta i zgjedhin antarët e kqz-së nga partitë politike, nga më të besuarit, dhe kanë merak, i ha meraku, se mos ka ndonje çun halle kandidat dhe bën kleptomani a si i thonë !!!

Por kur kandidati është vëllai i kryetarit të partisë, është djali i hallës i shefit, kunata e pronarit të gruas të kqz-së!

Hahahaha!

Këta janë vërtet komikë!

Qesh në kohë kolere, qesh!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...