E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

apple

Apple prezanton Home Pad, ja sa kushton

Kompania Apple prezantoi sot pajisjen e HomePod mini me një dizajn të ri në formë sferike. Pajisja është e para në formacionin e produkteve ‌HomePod‌...

Stiv Xhobs pa diplomë universitare, por gjeni i informatikës

Stiv Xhobs, ishte gjeniu që e revolucionarizoi teknologjinë. I ati i tij biologjik ishte sirian, e ëma amerikane. Por u rrit i adoptuar nga...

Italia i shpall “luftë” Apple, Google dhe Dropbox

Autoriteti italian përgjegjës për Konkurencën njoftoi sot hapjen e hetimeve kundër “Google”, “Apple” dhe “Dropbox”. Akuza ngrihet për praktika të mundshme tregtare të padrejta...

Tipari ‘futurist’ që mund ta bëjë iPhone 12 më të shpejtin të prodhuar ndonjëherë nga Apple

IPhone 12 i ri ka të ngjarë të ketë azhurnimet e pritura: një procesor më të shpejtë, softuerin më të fundit iOS, lidhjen wireless...

Apple përfshin më në fund Kosovën në hartat e saj

Kompania amerikane e teknologjisë, Apple e ka përfshirë më në fund Kosovën në shërbimin e hartave “Maps”. Tashmë në “Maps” te pajisjet Apple duket qartë...

Apple, kompania e parë amerikane që vlen 2 trilionë dollarë

Mediat amerikane raportojnë se gjigandi i teknologjisë Apple është tashmë e para kompani në Shtetet e Bashkuara që vlerësohet në bursa në shifrën rekord...

Cakaj letër kompanisë Apple: Vendoseni Kosovën në hartë

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, i ka dërguar sot një letër drejtorit ekzekutiv të Kompanisë Apple, Tim Cook. Me...

Vendosni Kosovën në hartë! Dafina Zeqiri ‘shpërthen’ në rrjetet sociale

Çështja shumë e debatuar e heqjes së Kosovës nga harta e “Apple”, ka revoltuar shumë personazhe të show-bizzit. Ata i kanë bërë thirrje “Apple” ta...

Kosova i kërkon kompanisë Apple që ta përfshijë në hartë

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një letre i është drejtuar drejtorit ekzekutiv të Apple, Tim Cook, duke kërkuar edhe...

Pritet të jetë gati në vjeshtë, ja cilat do jenë risitë e sistemit operativ “iOS 14” të Apple

Kompania Apple pritet të nxjerrë shumë shpejt në treg sistemin më të ri operativ, IOS 14. Ja cilat do jenë disa nga risitë që...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...