E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Apple prezanton Home Pad, ja sa kushton

Kompania Apple prezantoi sot pajisjen e HomePod mini me një dizajn të ri në formë sferike.

Pajisja është e para në formacionin e produkteve ‌HomePod‌ që nga lançimi i ‌HomePod-it origjinal, dhe është shumë më e vogël me vetëm 3.3 inç e gjatë, në krahasim me 6.8 inç që ishte më parë.

Duke ndjekur gjurmët e pajisjes origjinale, ‌HomePod‌ mini ofron opsionin Siri , aftësi të zgjuara dhe audio me cilësi të lartë.

‌HomePod‌ mini është mundësuar nga procesori S5, i cili përdoret gjithashtu në Apple Watch Series 5 dhe Apple Watch SE.

‌HomePod‌ mini përdor modele komplekse akordimi për të optimizuar lartësinë dhe diapazonin dinamik.

Pajisja kushton 99 dollarë dhe porositë paraprake fillojnë në 6 nëntor, ndërsa dërgesat fillojnë në 16 nëntor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...