E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

Android

Si të përdorni dy WhatsApp-e në një smartphone Android

Për të aktivizuar një llogari të dytë në WhatsApp, shkoni te Settings. Kërkoni për Dual apps, App Clone, App twin, ose Parallel Apps....

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...

Super gjobë ndaj Google, përdori kodin Java në Android

Kapitulli tjetër dhe ndoshta i fundit në luftën e gjatë të udhëhequr nga Google dhe Oracle, mund të përfundojë me atë që Google do...

Pixel 2 telefoni Android që kushton sa iPhone

Ju mund të shihni se çfarë kemi dyshuar nga rrjedhjet e mëparshme – Pixel XL 2 do të ketë korniza të pakta ndërsa Pixel...

Microsoft braktis aplikacionin Word Flow

Microsoft ka vendosur të braktisë aplikacionin eksperimental të tastierës Word Flow. Ky aplikacion u prezantua si pjesë integrale e Windows Phone, ndërsa në iOS...

Google sjell “Motion Stills” edhe për Android

Google ka lëshuar para një viti një aplikacion interesant që lejon përdoruesit e iOS të stabilizojnë fotografitë e iPhone. Më pas ky aplikacion krijon...

Me WhatsApp tani mund të dërgoni çdo lloj dokumenti

WhatsApp ka nxjerrë një përditësim për aplikacionin e saj në Android dhe iOS, duke i lejuar përdoruesit të ndajnë çdo lloj dokumenti me njëri-tjetrin.   Nëse...

Shqiptari nga Lugina e Preshevës me aplikacion në Android dhe iOS

Miran Behluli është i riu nga nga fshati Lluçan i komunës së Bujanocit, i cili ka linçuar një aplikacion që ka të bëjë me...

Oppo i merr stafetën Samsungut, R9 telefoni më i shitur Android në 3 muajt e parë të vitit

R9 nga Oppo është telefoni më i shitur Android  për periudhën tre mujore të parë të këtij viti. Kështu, Oppo ia ka kaluar Samsungut, duke...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...