E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google

1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të sinkronizuara me llogarinë tuaj të Google. Për ta bërë këtë, shkoni te Settings në telefonin tënd Android. Gjithashtu, sigurohu që ta kesh lidhur me internetin.

2-Shkoni te Accounts dhe zgjidh mbi llogarinë tënde të Google.

3-Zgjidh Account sync të llogarisë dhe zgjidh menunë me tre pika për të sinkronizuar të gjitha ose për të fikur dhe ndezur kontaktet për të sinkronizuar vetëm kontaktet e tua.

4-Kalo në iPhone-in tënd dhe shko te Settings.

5-Shtyp Mail, më pas shtyp Accounts.

6-Zgjidh Add Account dhe fut të njëjtën llogari të Google që ke në telefonin Android. Sigurohu që çelësi i kontakteve është i ndezur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërdoruan detyrën, procedohet penalisht kryetari i KF Erzenit dhe një anëtar

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për “shpërdorim detyre” dhe “kompetencash”. Policia...

Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Më shumë se një muaj pas ngjarjes është prangosur në Tiranë autori i plagosjes me armë zjarri në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë. 26-vjeçari...

Avokati mashtrues, merr 11 mijë paund për vizë studimi në Angli

Rreth dy muaj më parë, “Stop” transmetoi rastin e avokatit Sokol Berberi, i cili i mori 3 mijë euro një qytetari për vizë pune...

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...

Çmimet e reja në Kosovë, si do të llogaritet fatura e energjisë së shpenzuar

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Në këtë...