E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google

1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të sinkronizuara me llogarinë tuaj të Google. Për ta bërë këtë, shkoni te Settings në telefonin tënd Android. Gjithashtu, sigurohu që ta kesh lidhur me internetin.

2-Shkoni te Accounts dhe zgjidh mbi llogarinë tënde të Google.

3-Zgjidh Account sync të llogarisë dhe zgjidh menunë me tre pika për të sinkronizuar të gjitha ose për të fikur dhe ndezur kontaktet për të sinkronizuar vetëm kontaktet e tua.

4-Kalo në iPhone-in tënd dhe shko te Settings.

5-Shtyp Mail, më pas shtyp Accounts.

6-Zgjidh Add Account dhe fut të njëjtën llogari të Google që ke në telefonin Android. Sigurohu që çelësi i kontakteve është i ndezur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lamtumirë doktor!

Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha anëtarëve të...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...