E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

iPhone

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...

I mori jetën Iphone, kush është sportistja ruse pretendente për kampione bote

Kampione në artet marciale të përziera, rusja 15-vjeçare Irina Ribnikova është gjetur e pajetë në vaskën e tualetit të saj. Mediat ruse bëjnë me dije...

Na mundonte shumë, ja triku i kursorit që duhet ta dini patjetër nëse keni iPhone

Çdo iPhone ka funksione të shumta, që ta lehtësojnë çdo procedurë gjatë përdorimit të tij. Megjithatë, shpesh mosdija e këtyre funksioneve e vështirëson përdorimin...

Apple gati me tre modele të reja iPhone

Apple tha se do të lançojë tre iPhone të reja, duke përfshirë edhe atë më të madh ndonjëherë me një ekran 6.5 inç. Lajmi...

Ju ngadalësohet iphone, iOS 11.3 zgjidhja

Tim Cook ka një zgjidhje për përdoruesit të cilët mendojnë se Apple është duke ngadalësuar qëllimisht iPhone. Javën e kaluar, Cook tha për ABC...

Ju ngadalësohet iPhone/Mos blini një të ri, ndërroni vetëm baterinë

Keni një model të vjetër telefoni, iPhone 4, 5 ose 6, dhe është ngadalësuar kjo vjen se performanca e baterisë së tij është ulur...

E ardhmja e iPhone dhe Samsung

Samsung nuk është e vetmja kompani që luan me dizenjon për telefonat e përthyeshëm. Duket sikur Apple dhe iPhone do të kenë pajisjet e...

Google Pixel 2, sfida e re e iPhone dhe Samsung (VIDEO)

Dizajni i telefonave Google Pixel 2  nuk do t’ju surprizojë. Por aplikacionet e brendshme janë shumë standarde. Pajisjet po shkojnë drejt një versioni të...

Pixel 2 telefoni Android që kushton sa iPhone

Ju mund të shihni se çfarë kemi dyshuar nga rrjedhjet e mëparshme – Pixel XL 2 do të ketë korniza të pakta ndërsa Pixel...

Ja fotot e para të risive të iPhone

Janë publikuar pamjet e tre modeleve të iPhone, gjatë mbrëmjes së prezantimit. Ja se si duken iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, prodhimet...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...