E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

aleanca

Aleanca për Teatrin e zhvendos protestën në një tjetër qytet

Një ditë më parë, Aleanca për Teatrin ishte në Durrës përpara Pallatit të Kulturës, ku zhvilloi një tubim sensibilizues dhe u mblodhën firma për...

Protesta/ Bllokohet qarkullimi tek pedonalja, mobilizohen 100 policë

Kanë filluar të mblidhen qytetarët e parë në afërsi të vendit ku ndodhej Teatri Kombëtar, i cili u shemb para 5 ditësh. Ndërkohë mësohet se...

“Teatri”/ Protesta e dytë e Aleancës, çfarë pritet të ndodhë pasditen e sotme

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, me mbështetjen e opozitës, organizon protestën e dytë pas shembjes së Teatrit Kombëtar. E para u zhvillua të hënën dhe...

Basha: Shembja nuk është fundi i Teatrit, por i tiranisë së qeverisë Rama

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se opozita do të mbështesë të gjitha protestat e Aleancës për Teatrin. Gjatë një prononcimi për mediat në...

“Tjetër kullë në mes të Tiranës!” Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit publikon foton e projektit tek…

Duket se një tjetër ndërtesë e lartë do të ngrihet në qendër të Tiranës. Aktualisht, zona e Ushtarit të Panjohur është një lulishte, por...

Teatri/ Aleanca: Deklaratat e Soreca-s të panevojshme e të dëmshme

Pas deklaratave të ambasadorit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka reaguar edhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Sipas Aleancës, deklarata nënkupton mbështetje për...

“Qeveria do vepronte gjatë natës”, PD: Vokshi dhe Strazimiri e gdhinë para godinës së teatrit

Partia Demokratike ka reaguar nëpërmjet një njoftimi zyrtar sa i përket çështjes së Teatrit Kombëtar, ku shumë aktivistë mësohen ta kenë gdhirë para godinës....

“Aleanca me Ramën sakrificë e madhe”, Vasili: Pse e lashë drejtimin e LSI-së

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili i ftuar në programin “A Show” në News 24 ka treguar disa të pathëna për jetën e tij politike....

Shifrat: Ja pse NATO është aleanca më e fuqishme në historinë e njerëzimit

NATO, aleanca më e madhe dhe e suksesshme në historinë e njerëzimit, mbush 70-vjeç. Aleanca u themelua me nënshkrimin e Traktatit të Uashingtonit më...

70-vjetori i NATO-s: Mësimet që aleanca ka nxjerrë nga Lufta e Ftohtë

Nga Lukas Trakimavicius  “Atlantic Council” Më 4 prill, NATO do të shënojë 70-vjetorin e themelimit të saj, nëpërmjet nënshkrimit të Traktatit të Uashingtonit, që hodhi...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT