E shtunë, 8 Maj, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

Tirana

Largohet trajneri Josa, ja kush do të drejtojë ekipin e bardhebluve

Mirel Josa nuk do të drejtojë më Tiranën. Lajmi që qarkullon prej kohësh është zyrtarizuar sot, pas një bashkëbisedimi mes presidentit Refik Halili dhe...

Ja si ishte konceptuar ndërtimi i sheshit “Skënderbej” që në vitin 1931

Ditën e shtunë do të inaugurohet transformimi i sheshit “Skënderbej”, i cili do t’i japë një pamje të re qendrës së kryeqytetit. Por, po...

Tirana duke pritur sheshin e ri “Skënderbej” (FOTO)

Tirana do të ketë sheshin e saj sajin qendror më 10 qershor, në orën 19:30, kur pritet të bëhet edhe inaugurimi i tij nga...

Kur “më e mira e Shqipërisë” i nxjerr turistët nga itineraret e zakonshme

Bregu mahnitës, plazhet e mrekullueshme, ushqimi i shkëlqyer dhe një ekonomi e përballueshme për portofolin, janë vetëm një pjesë e vogël kur përshkruajmë këtë...

INSTAT: Tirana dhe Lezha me numrin më të lartë të shefeve femra

Ndërmarrjet me numrin më të lartë të drejtueseve femra janë në Tiranë dhe Lezhë. INSTAT ka publikuar disa të dhëna, sipas të cilave në qarkun...

Pas rënies nga Superliga, Tirana ngushëllohet me Kupën e Shqipërisë

Tirana ka fituar Kupën e Shqipërisë pas 120 minutave lojë me Skënderbeun me rezultatin 3-1, por rënia nga kategoria e ka prishur shijen e...

Finalja e Kupës, gati Skënderbeu-Tirana

Në “Elbasan Arena” pas disfatave, që për dikë ishte fatale e për dikë tjetër e pabesueshme, do të vihen përballë njëri-tjetrit, Skënderbeu dhe Tirana,...

Tirana bie për herë të parë në historinë e saj në Kategorinë I

Barazimi pa gola me Vllazninë ka qenë fatal për bardheblutë, të cilët do të luajnë sezonin e ardhshëm në një kategori inferiore. Në këtë...

LAJM I FUNDIT/ Tërmeti shkund Shqipërinë e Mesme

Para pak minutash Shqipëria e Mesme, dhe jo vetëm, është shkundur nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 4.4 ballë dhe thellësi 2 km....

Tirana-Luftëtari, përfundon 1-0 pjesa e parë

Dueli midis ekipit të Tiranës dhe Luftëtarit ka ndezur  debatin e  ditës së sotme në fushat e gjelbra të Kampionatit Shqiptar. Fakti se objektiva e...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...