E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

Sulltan Novruzi

Kryemadhi për festën e Sulltan Novruzit: T’ju falim dashuri të tjerëve

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar shqiptarët për festën e Sulltan Novruzit. “Me bekimin që na jep...

Festa e Sulltan Novruzit, Meta uron besimtarët

Presidenti Meta ka uruar sot të gjithë besimtarët për Festën e Sulltan Novruzit! Me një mesazh ne faqen e tij në Facebook, Meta e quan...

Bektashinjtë festojnë sot Sulltan Novruzin

Besimtarët bektashinj festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit. Në Shqipëri ndodhet edhe Kryegjyshata Botërore Bektashiane, e cila vizitohet nga shumë besimtarë dhe turistë të...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...