E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

shqiptar

Nuk ndalen vrasjet ndaj grave/Një tjetër shqiptar i merr jetën ish-bashkëshortes

Një krim pasioi ka ndodhur pasditen e sotme në komunën Casale Monferrato (Alessandria) të Italisë, ku një burrë shqiptar ka vrarë me thikë ish-bashkëshorten...

Berisha: Sot dita më e zeze për parlamentin pluralist shqiptar

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” tha se sot është  dita më e zeze për parlamentin pluralist shqiptar....

Bregdetit shqiptar i shtohen tre fshatra turistik

Sektori i turizmit ende i pamaturuar shihet si një burim potencial për rritjen ekonomike në të ardhmen, por modeli në të cilin po zhvillohet...

Ndryshimi i vendbanimit/ Shteti shqiptar nuk njeh pasaportën si mjet identifikimi

Të gjitha qytetarët të cilët duhet të regjistrojnë adresën e vendbanimit duhet të jenë të pajisur me kartë identiteti, pasi pasaporta nuk njihet si...

Alarmohet Franca: Krimi shqiptar po na zë frymën, do t’u kthejmë vizat

Pas Holandës, shqiptarët alarmojnë edhe Francën. Kështu Ministria e Brendshme franceze ka ngritur shqetësimin se krimi shqiptar ka zënë rrënjë në këtë vend. Madje,...

“Shqiptari i vdekur është shqiptar i mirë”, provokojnë huliganët maqedonas

Kombëtarja kuqezi është fërshëllyer dhe janë dëgjuar brohoritje ofenduese  nga tifozeria maqedonase gjatë këndimit të “Hymnit Kombëtar” pak minuta më parë. Ky ka qenë rasti...

Zgjedhjet lokale, LSDM prezanton një tjetër kandidat shqiptar

Shpresim Ajroski është përzgjedhur si kandidat në komunën e Pllasnicës nga Zoran Zaev për zgjedhjet lokale. Ajroski ka marrë përkrahjen e strukturave lokale, por edhe...

Mjalti shqiptar i maresë, “Magjistari i Shëndetit të Mirë”

Mjalti i Maresë është konsideruar prej shekujsh si Magjistari i Shëndetit të Mirë. Ky lloj mjalti është unik dhe gjendet me shumë vështirësi në...

Tentoi të humbiste gjurmët, kapet 34-vjeçari shqiptar në Itali

Policia në La Spezia ka arrestuar mbrëmë Gjevalin Kokaj, 34 vjeçarin shqiptar, banues në La Spezia.  Ai kishte marrë një urdhër ndalimi nga Gjykata...

Hajdutët shqiptar tmerrojnë Spanjë, vrasin një 40-vjeçar dhe masakrojnë një adoleshent

Një biznesmen në Spanjë është vrarë në shtëpinë e tij luksoze në Boadilla del Monte, si dhe ka mbetur i plagosur djali i tij 14-vjeç. Nga...

Të fundit

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...

Pas Zani Çaushit, kërkon lirinë edhe ish-rivali i tij “Gaxhai”

Pas Myrteza Çaushit, edhe kundërshtari i tij Gazmend Brakaj ka kërkuar lirimin me kusht. I njohur ndryshe me pseudonimin “Gaxhai”, Brakaj është i dënuar me burgim...

Italia si paralajmërim i frikshëm për Shqipërinë

Nga Klodian Tomorri Qytetarët italianë mund të detyrohen t’i paguajnë 23 miliardë euro familjes Benetton, nëse qeveria e Romës do të anulojë koncesionin e Autostradës...

Pandemia/ Java e dytë e muajit korrik, mbi 15 mijë thirrje tek 127

Qendra Kombëtare Urgjencës Mjekësore bën me dije se në javën e dytë të muajit korrik është vërejtur një tendencë në rritje e thirrjeve kundrejt...