E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Etiketa

shpetim nazarko

Përse shkoi Rama në Turqi e tani, në Greqi?

Nga: Shpëtim Nazarko Megjithëse vizita e Ramës në Turqi, u sfumua nga ngjarjet e ngatërruara në Amerikë, për këtë vizitë do të flitet dhe besoj...

In memoriam: Një takim me “Viktorin e tmerrshëm”

Nga: Shpëtim Nazarko Përlasja e madhe me “Viktorin e tmerrshëm” E kam huq shumëvjecar që Vitin e ri e kaloj duke parë lojra shahu të të...

Rama, punët e detit dhe “Paja e nënesë”…

Nga: Shpëtim Nazarko Kur Berisha e akuzoi Ramën, se po i shet detnë Greqisë, pa dyshim, ai është brenda stilit të tij të njohur, për...

Rrogën minimale e ka në dorë xha Tarja, jo kryeministri

Nga: Shpëtim Nazarko Nga një janari i vitit tjetër, qeveria do të detyrojë punëdhënësit për rrogën minimale. Ajo nuk mund të jetë më e vogël...

“Fatos Nano ishte një vagabond”/ Shpërthen analisti: E keqja e madhe nisi me të

Analisti Shpëtim Nazarko, ka shpërthyer me tone të ashpra ndaj ish-kryeministrit të Shqipërisë, Fatos Nano, teksa e ka cilësuar atë një vagabond. I ftuar në...

A po shkon secili në shtëpinë e tij?

Nga: Shpëtim Nazarko Në sondazhin e Piepolit, duket në pamjen e parë një paradoks. Të dhënat e publikuara prej tij shfaqin diçka që nuk karakterizon...

Kancelari i vjetër, manovra e Napoleonit dhe Elbasani alla Palermo

Nga: Shpëtim Nazarko E çfarë frike keni për të ardhmen e Gjermanisë? Kancelari i vjetër është 96 vjeç dhe disa më muaj më vonë vdes. Ndoshta...

Kakërdhitë e Zagorisë, bariu i Skraparit dhe elita e gomerëve të Shqipërisë

Nga: Shpëtim Nazarko Shiko, po më thoshte një miku im i vjetër. Në Zagori, deri para pak vitesh, u krijuan kope të mëdha me bagëti....

Doktor Berisha është jo pak, po shumë… shumë e ligë ajo që thua

Nga: Shpëtim Nazarko Është i çmendur - tha Berisha, për Bellanicën. Nuk ma merrte mendja kurrë, të dëgjoja një fjalë të tillë nga goja e...

Puthini duart Bellanicës dhe mbathjani në shtëpi, zotërinj

Nga: Shpëtim Nazarko Po shihja një film ditët e fundit mbi heroizmin e dy ushtarëve, djem të rinj në Luftën e parë botërore. Duhet të...

Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...