E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

qeveri

Kosovë, mbahet mbledhja e parë pas shkarkimit të qeverisë Mustafa

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa sot do të mbajë mbledhjen e Qeverisë së shkarkuar të Kosovës. Por akoma nuk dihen temat e kësaj mbledhjeje ende...

Maqedoni, LSDM: Presidenti Ivanov të respektojë Kushtetutën

LSDM i ka kërkuar Presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, të respektojë Kushtetutën e vendit dhe të lejojë që të formohet sa më parë qeveria...

Kosovë, zgjedhjet e parakohshme nuk përkrahen nga Amerika dhe Gjermania

Zyrtarë të ambasadave amerikane dhe gjermane janë kundër organizimit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Ata kanë deklaruar se nëpërmjet zgjedhjeve të reja Kosova...

Kosovë, Kuvendi do të votojë mocionin për rrëzimin e qeverisë më 10 maj

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që të thërras seancë plenare për votimin e mocionit të opozitës për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, të mërkurën,...

Hoyt Brian Yee: Ka ardhur koha që kriza të mbarojë

Zv/ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Hoyt Brian Yee, pas takimeve që dje dhe sot realizoi në Maqedoni me udhëheqësit politikë të vendit, shprehu shqetësimin...

Lirimi i Ramush Haradinaj, Serbia ua ndalon punonjësve të administratës, vizitat në Francë

Qeveria serbe ka urdhëruar të gjithë zyrtarët e qeverisë, punonjësit në ministri, si dhe drejtorët e kompanive publike, që të anulojnë vizitat e planifikuara...

Të fundit

Macron paralajmëron qytetarët francezë se do të ketë sulme ndaj tyre

Pas sulmit islamik në Nicë i cili shkaktoi tre të vdekur, Franca ka paralajmëruar qytetarët e saj në të gjithë botën për sulme të mundshme...

Mbi 9 milionë raste me COVID-19 në ShBA

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9 milionë të infektuar. Ndërkohë të dhënat tregojnë se...

Tërmeti në Turqi, shënohet viktima e parë shqiptare

Është shënuar viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo ka deklaruar se viktima është...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...