E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Prokuroria

Helmimi masiv në mitingun e PD-së, prokuroria sekuestron prozhektorët e ndriçimit

Pas helmimit të 140 militantëve në mitingun e PD-së, Prokuroria ka sekuestruar prozhektorët e ndriçimit, të cilët u përdorën në mitingun e hapjes së fushatës...

Reagon Alfred Peza: Nuk jam i pandehur, ju rrëfej çfarë thashë sot në Prokurori

Deputeti Alfred Peza ka reaguar pas lajmit që qarkulloi në media se është marrë i pandehur. Me anë të një postimi në Facebook, Peza ka...

Shkodër, arrestohen dy ish-punonjës të hipotekës, tjetërsuan pronat me dokumente të falsifikuara

Jepet masa arrest me burg për dy ish-punonjës të hipotekës së qytetit të Shkodrës. Prokuroria ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim ish-drejtuesin e...

Prokuroria kërkon 4 vjet burg për gjyqtaren Majlinda Andrea

Prokuroria kërkoi sot 4 vjet burg për gjyqtaren e pezulluar, Majlinda Andrea si dhe heqjen e së drejtës për ushtrim të funksioneve publike për...

Maqedoni, prokuroria lë në paraburgim 7 nga personat që sulmuan deputetët në Kuvend

Mediat maqedonase njoftojnë se Prokuroria e Shkupit ka dhënë masën e arrestit burg pa afat për 7 nga personat që sulmuan deputetët në Kuvend....

Ekskluzive/ Prokuroria dhe Interpoli, hetojnë deputetët me të shkuar kriminale. Rrezikojnë mandatin    

Prokuroria ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kërkesën për heqjen e mandatit të deputetit të Partisë Socialiste, Vladimir Kosta, i cili nuk...

Të fundit

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...

Një tjetër rekord, Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve

Kosova ka thyer një tjetër rekord me të infektuarit. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 514 raste të reja me COVID-19. Tre persona...

Ç’mund të mësojmë sot nga vala e dytë vdekjeprurëse e pandemisë së vitit 1918

Nga: Kristen Rogers “CNN” Në valën vdekjeprurëse të pandemisë së gripit të vitit 1918, miliona njerëz ishin të destinuar të vdisnin pasi ata nuk dinin...