E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

pranvera

Pranvera vjen me shi, njihuni me parashikimin e motit për këtë javë

Tashmë jemi zyrtarisht në stinën e pranverës. E diela ka qenë e ngrohtë dhe temperaturat kanë arritur deri në 17 gradë mirëpo situata do të...

Pranvera e Pragës/Ç’mund të mësojmë nga përpjekja e dështuar për të reformuar komunizmin?

Nga Mick O’Hare, “The Indipendent”/Pesëdhjetë vjet më parë, më 21 gusht 1968, qytetarët e Pragës u zgjuan duke parë tanket në rrugët e tyre....

Larg në shtigjet turistike të Shqipërisë, aty ky pranvera iu thërret

Gazeta gjermane Der Standard, e ka renditur Shqipërinë në mesin e vendeve që ka shumë për të ofruar për turistët që janë dashamirës të...

Parashikimi i motit, pranvera ‘harron’ të vijë. Rikthehet i ftohti

Territori sot mbetet me vranësira dhe shira deri mesatare gjatë orëve të para të ditës. Pas mesditës, gradualisht shfaqen kthjellime në Ultësirën Perëndimore, të...

Si u zbavit Nexhmije Hoxha me lajmin e vdekjes: Më zgjoi Pranvera, më tha të ngjallesha!

Pas lajmit që bëri xhiron e mediave në vend dhe më pas u përgënjeshtrua se gruaja e ish- udhëheqësit komunist Enver Hoxhës kishte ndërruar...

Me pranverën erdhën dhe alergjitë, ja si t’i shmangim

Pranvera është stina e shumëpritur, por pikërsht në këtë stinë, shumë prej nesh preken nga alergji të ndryshme. Mjekët shpësh thonë se duhet të...

Të fundit

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...
WhatsApp KONTAKTO TT