E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Etiketa

Origjina

Origjina e koronavirusit, dy janë teoritë që po studiohen

Fillimisht e hedhur poshtë nga ekspertë për kujdes shëndetësor dhe zyrtarë qeveritarë, hipoteza se koronavirusi ka dalë aksidentalisht nga një laborator kinez, tani po...

Çfarë dimë për origjinën e pandemisë?

A ka pasur një aksident në laborator? Çfarë e dallon SARS CoV-2 nga viruset e tjera të Coronës? Shërbimet sekrete amerikane po hetojnë mbi...

SHBA, agjencitë e zbulimit pa një shpjegim të prerë për origjinën e Covid-it

Komuniteti i inteligjencës amerikane tha të enjten se agjencitë e zbulimit të SHBA kanë dy teori për origjinën e COVID-19. Dy agjenci të inteligjencës besojnë...

SHBA, hetime të reja mbi origjinën e Covid-19

Shtetet e Bashkuara bënë thirrje të martën për nisjen e një faze të dytë hetimi mbi origjinën e COVID-19-s, e cila të jetë transparente...

Si të zgjidhim misterin rreth origjinës së Covid-19

Nga: Matthew M.Kavanagh “CNN” Edhe para se të publikohej të martën një raport mbi origjinën e Covid-19, disa po fajësonin Organizatën Botërore të Shëndetësisë për...

Cila është origjina e Ditës së Gënjeshtrave?

Dita e Gënjeshtrave që kremtohet çdo vit më 1 Prill në mbarë botën, është një traditë disa shekullore me origjinë nga kultura të ndryshme,...

Origjina e Ditës së Falënderimeve, një ndër festat më të rëndësishme në SHBA

Dita e Falënderimeve (Thanksgiving Day), është një festë kombëtare në Shtetet e Bashkuara, që kremtohet të enjten e fundit të çdo muaji nëntor, dhe...

Zbulohet origjina/Kush është 38-vjeçari që përhapi koronavirusin në Itali

Zbulohet origjina e përhapjes së koronavirusit në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se shkak për përhapjen e këtij virusi është bërë ardhja e...

Arianët, e vërteta e biondëve me sy bojëqielli nga stepat që “pushtuan” botën

Ishin të gjatë, biondë, me sy bojëqiell. Kishin nofull të fortë, ballë të lartë dhe shpatulla të gjera. Me një fjalë, njerëz të pashëm...

“Fiset tribale ilire”, cila është origjina e Kanunit të Lekë Dukagjinit

Kanuni i Lekë Dukagjinit ose kanuni i malësisë është përmbledhja e ligjeve, rregullave, zakoneve shqiptare të Shqipërisë së Veriut në një libër, në rrjedhën...

Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...