E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Myslim Murrizi

Murrizi: Vizioni i partisë sime, frenimi i çdo politikani të korruptuar

Deputeti dhe njëkohësisht kryetari i forcës më të re politike, Lëvizja Demokratike Shqiptare, ka shpalosur vizionin e partisë së tij. Primare për të është shfarosja...

I përmendi të atin, Mehmetaj-Murrizit: Shitesh për 5 lekë, shihemi në gjykatë

Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka sulmuar deputetin Mylim Murrizi, pasi ky i fundit dje në Parlament i përmendi të atin. Mehmetaj e ka cilësuar...

Murrizi regjistron partinë e re: Betejën e kemi me 5 hajdutët

Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të garojë një forcë e re politike. Ajo është Lëvizja Demokratike Shqiptare e cila u regjistrua zyrtarisht sot...

Patozi uron Murrizin për forcën e re politike: Partitë e mëdha bien më 25 prill

Kryetari i Bindes Demokratike, Astrit Patozi ka uruar deputetin Myslim Murrizi për themelimin e partisë së re, Lidhja Demorkatike Shqiptare. Patozi i uron rrugëtim të...

Murrizi ironizon Ramën dhe Bashën: Dy çuna ka Tirona, bojn harab një kasaba

Deputeti Myslim Murrizi ka ironizuar ka ironizuarkryeministrin Rama dhe kryedemokratin Basha lidhur me përplasjet e tyre për situatën nga Covid-19, dhe krizën ekonomike. Kreut të...

“Bleta punëtore e Ramës, çon mjaltin në kosheren e Metës”, Murrizi shpërthen ndaj Brisida Shehajt

Deputeti Myslim Murrizi ka shpërthyer ashpër ndaj Brisida Shehajt, pasi kjo e fundit e quajti zëdhënës të Ramës. Nënkryetarja e LSI-së, Brisida Shehaj, ka reaguar...

“Të premten do shkarkoni ministrin Lleshaj, do e bëni deputet”, Murrizi zbulon planin e socialistëve

Deputeti i opozitës Myslim Murrizi, ka bërë një deklaratë të fortë nga foltorja e Kuvendit. Ai është shprehur se të premten, Partia Socialiste ka...

Murrizi: Nëse mazhoranca shkel listat, do ankimoj në Kushtetuese

Deputeti Myslim Murrizi, tha se nëse mazhoranca shkel kushtetutën dhe shkel hapjen e listave, ai do ta ankimojë në Gjykatën Kushtetuese. “Nëse mazhoranca shkel kushtetutën...

“U ka ngelur sharra në gozhdë, po zihen për një letër”, Murrizi tregon ‘prapaskenat’ në Këshillin Politik

Kreu i grupit demokrat në Kuvend, Mylim Murrizi, ka braktisur mbledhjen e Këshillit Politik, me pretendimin se gjithë puna ka ngecur në debatin sesa...

Murrizi: Pranojmë edhe draftin e Bashkimit Sovjetik nëse kërkon lista të hapura

Kreu i grupit Parlamentar Demokrat, Myslim Murrizi, është shprehur se do të mirëpresë çdo propozim për sa kohë ajo kërkon hapjen e listave. Në një...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...