E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Murrizi akuza politikanëve: Hajdutët po debatojnë për hetimet e SPAK-ut

Deputeti Myslim Murrizi ka hedhur akuza të rënda ndaj politikanëve në vend, teksa shprehet se të gjithë janë hajdutë, të cilët kanë vjedhur dhe kryer korrupsion gjatë 30 viteeve në demokraci.

Sipas tij, debati mes tyre se kur duhet që të fillojë hetimet SPAK-u, është thjesht hipokirizi, pasi shprehet se kurdo që Struktura e Posaçme anti Korrupsion të fillojë hetimet, do të rezultohet korrupsioni i zyrtarëve që kanë abuzuar me pushtetin.

Ndër të tjera, Murrizi tha se SPAK-ut do t’i duhet vetëm 30 minuta që të plotësonin formularin e pasurisë, prej së cilës nuk do të mund të justifikonin pasuritë apo vilat luksoze në Gjirin e Lalzit apo vende të tjera turistike.

Postimi i Murrizit në rrjetin social, Facebook

Qenkan merzitur shume dhe paskan debatuar fort hajdutet se mga cili vit duhet te filloj SPAKU hetimet!!!!!!

Nuk paskan qene dakort qe te filloj qysh nga viti 1991!!! Po pse nuk jeni dakort o hajdute te babezitur???? Po ja e zeme so po e fillon 10 vjet me vone pra nga viti 2001, ju prap hajdute keni qene edhe nga kjo kohe Po ta filloj nga viti 2005 a mendoni se keni qene te pastert nga ky vit??

Po mire le ta filloj nga viti 2009 çfare ndryshon per ju??? Pa le po e filloi nga viti 2013 kur u sulet si qent per gjah çfare do shohin Shqiptaret.

Per sojin qe ka qeverisur Shqiperine ne keto 30 vite neokomunizen ,asnje pike rendesie nuk ka se nga cila periudhe duhet te filloj SPAKU hetimet ,sepse ju jeni e njenta tufe hajdutesh te pa ngopur ,qe keni talle trapin me Shqiptaret 30 vjet rresht sikur “ luftoni” njeri tjetrin ,dhe keni 30 vjet qe rreth 30 individe pa karakter pa moral pa dinjitet, vidhni bashke.

Lexo edhe :   I mori jetën ish-gruas, familja denoncon në SPAK gjyqtarin dhe prokurorin

Per te hetuar babezine tuaj, bemat tuaja, vjedhjet tuaja, pa ngopshmerine tuaj, hipokrizine tuaj, paturpesine tuaj, mashtrimet tuaja, nuk ka nevonje fare per 30 vite.

Ju mjafton tu hetosh, survejosh, pergjosh, vezhgosh, tu besh llogari koston e jeteses vetem 30 dite,apo 30 ore gjithsej dhe nuk ka gjykate e posaçme qe ju ben derman Sepse soj juaj nuk ka orar pertypje por vetem ha çdo moment.

Lexo edhe :   I mori jetën ish-gruas, familja denoncon në SPAK gjyqtarin dhe prokurorin

Ha pa pushuar kurre çdo gje qe ju kap dora, syri, xhepi dhe percillni ne stomak çdo lloj pislliku te kesaj bote ne babezine tuaj te pashoq.

Per tufen tuaj te pa ngopur, SPAKUT do ti duhej vetem 30 minuta per sejcilin prej jush qe te plotesonit nje formular ku te vertetonit origjinen e parave tuaja te konvertuara ne vila miliona euroshe pas TEGUT, para TEGUT, ne Gjirin e Lalzit, ne Palase, tek Kodra e Diellit, ne Razem, Hamallaj, Dhermi e Drimadhe dhe ju te gjithe do te perfundonit ne burgun e Reçit.

Pa le kur “ ustallaret” matane oqeanit tu verifikojne te tjera pasuri jasht Shqiperise, atehere burgu do ju duket si hotel sheraton.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...