E mërkurë, 28 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Mesfushori i Kombëtares

Taulant Xhaka i jep fund dilemave, ja me kë skuadër ka firmosur

Mesfushori i Kombëtares, Taulant Xhaka, do të vazhdojë të jetë pjesë e Bazelit, ndonëse emri i tij shpesh ka qenë i lidhur me një...

Klaus Gjasula largohet nga Paderborni pas aventurës 2-vjeçare

Mesfushori i Kombëtares, Klaus Gjasula, nuk do të jetë më pjesë e klubit gjerman të Paderbornit. 30-vjeçari nga Tirana ka shprehur falenderimet ndaj klubit, për...

Të fundit

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re quhet ‘Lëvizja për Ndryshim’. Në fjalën e saj, Topalli...

Kryemadhi nga Fieri: Më 25 prill, merr fund ‘aksidenti Rama’

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...

“Fluturon” kurba e infeksioneve nga Co*id-19 në Itali

Italia nuk njeh rënie të numrit të të infektuarve nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, në vendin fqinj u regjistruan 24,991 raste të reja...

OBSH në Shqipëri jep alarmin: Rreziku i obezitetit është rritur gjatë pandemisë

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Shqipëri, informon se obeziteti rrit ndjeshëm shanset për pasoja të rënda te pacientët me COVID-19. Për këtë arsye, OBSH bën...

Nuk luan kundër Barcelonës, shpërthen Ronaldo: Tamponi, një budallallëk

Kristiano Ronaldo nuk do të mund të luajë ditën e sotme në supersfidën me Barcelonën, pasi ende është i infektuar me koronavirus. Ylli portugez, shfaqi...