E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Klaus Gjasula largohet nga Paderborni pas aventurës 2-vjeçare

Mesfushori i Kombëtares, Klaus Gjasula, nuk do të jetë më pjesë e klubit gjerman të Paderbornit.

30-vjeçari nga Tirana ka shprehur falenderimet ndaj klubit, për emocionet e dhuruara në aventurën e tij 2-vjeçare me Paderborn.

Me anë të një postimi në Instagram, ai rikujton momentet e bukura dhe ato jo aq mbresëlënëse, që kanë shenjuar jetën e tij gjatë kësaj periudhe.

Postimi

Është koha për të thënë faleminderit… Faleminderit për dy vitet e mrekullueshme! Faleminderit që më lejuat të jem pjesë e këtij klubi, dhe këtij ekipi!

Faleminderit që bëtë histori! Faleminderit për të gjitha momentet e bukura dhe gjithashtu dhe ato jo aq të bukura, sepse kemi nevojë për të dyja anët për të ecur përpara në jetë!

Gjithmonë ka qenë nder të luftosh krah për krah me secilin prej jush! Do të kisha dashur të thoja lamtumirë ndryshe, por fatkeqësisht nuk mund të ndryshohet. Ju uroj gjithë të mirat në rrugën tuaj të mëtejshme. Shihemi së shpejti!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pas 3 vitesh, Gjykata Kushtetuese shpall vendimin e parë

Gjykata Kushtetuese shpalli vendimin e parë pas 3 viteve mungesë. Kushtetuesja vendosi rrëzimin e kërkesës së gjyqtarëve për Kodin e Procedurës Penale. Lajmi do të...

Kosovë: Aprovohet vendimi i KQZ-së, Albin Kurtit i mohohet kandidimi

Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në këtë institucion, pas moscertifikimit të listës së...

A mund të besojmë te zgjedhjet kur s’ka llogaridhënie?

Nga: Agim Baçi Përvoja na kujton një të vërtetë të rëndësishme, që qeveria e përgjegjshme nuk vjen vetëm përmes zgjedhjeve. Ajo vjen së pari përmes...

Gjermani: Teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...