E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

mentor kikia

Kikia: Kuvendi Kombëtar do të shkarkojë Bashën, do krijohen dy PD

Gazetari Mentor Kikia ka deklaruar se Kuvendi Kombëtar do të shkarkojë Bashën, por mënyra se si do të sillet ai pas këtij vendimi, përcakton...

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

Në përpjekje për të gjetur përse-në e asaj që jemi

Nga: Mentor Kikia Pyetja se përse ne nuk kemi përparuar si shoqëri, besoj se ka munduar shumëkënd që e vret mendej përtej gjerave të ngushta...

Edhe për inat të djalit plangprishës, babai nuk e djeg shtëpinë asnjëherë

Nga: Mentor Kikia Sali Berisha mund të jetë një hero për shumë demokratë e shqiptarë të tjerë. Për shumë më shumë të tjerë, veprimi i...

Një fund pa lavdi ky i Sali Berishës

Nga: Mentor Kikia Nuk mund të shkonte më keq karriera e një politikani, 30 vjet pasi u vu në krye të partisë së parë opozitare...

Në mbrojtje të rracës së pastër dhe krenare shqiptare

Nga: Mentor Kikia Mes reagimeve serioze dhe një humori të zi, jo për nga ngjyra, kam ndjekur “shqetësimin” se ardhja e afganëve (shumë afganëve) mund...

Përse SHBA i ka shpallur luftë Sali Berishës?

Nga: Mentor Kikia Sezoni i ri politik mund të jetë më interesanti i periudhës postkomuniste. SHBA janë në një aksion të hapur për ta nxjerrë...

Gjithmonë me sytë nga jashtë për ndihmë!

Nga: Mentor Kikia Kur na bien zjarret, kërkojmë helikopterë deri në Holandë e Çeki! Kur bie tërmet, kërkojmë qen nuhatës në Turqi e Kosovë! Kur përmbytemi, na...

Po nuk zumë mend, do të digjemi si minjtë të tërë

Nga: Mentor Kikia I gjithë vendi po përballet me një situatë të pazakontë zjarresh. Fakti që po digjen edhe Greqia, Turqia, e vende të tjera...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...