E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

lulzim basha

Rama dhe Basha bashkëqeverisin dhe spostojnë LSI-në? Ja ç’thotë Petrit Vasili

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka dhënë një konferencë për mediat, ku ka folur për objektivin e kësaj partie. Marrëveshja mes PS-së dhe PD-së ka...

Zbulohen 3 aleatët e Bashës që do përfshihen në listat e PD-së, ja emrat e parë të kandidatëve për deputetë

 Zbulohen aleatët e Bashës, të cilët do të përfshihen në listat e Partisë Demokratike, ndërsa në radhët e opozitës, priten pakënaqësi nga disa prej...

Njësoj si PS-ja, Kryesia e PD-së mblidhet ne orën 17:00

Partia Demokratike mbledh Kryesinë sot në orën 17:00, ashtu si Partia Socialiste. Mbledhja do të fokusohet në marrëveshjen e arritur mes opozitës dhe mazhorancës, ndërsa...

Donald Lu për marrëveshjen e arritur: Bravo Ramës e Bashës për kurajon

Ambasadori amerikan, Donald Lu, ka reaguar pas marrëveshjes Rama-Basha duke uruar shqiptarët. Gjithashtu, Lu u thotë "Bravo" Bashës dhe Ramës për kurajon personale për...

Basha dhe Rama takohen në Pallatin e Kongreseve

Basha dhe Rama po zhvillojnë një takim në Pallatin e Kongreseve. Takimi vjen pas arritjes së marrëveshjes në orët e para të mëngjesit të...

Kur do të mbahen zgjedhjet? Këtë e zbulon aleati i Bashës

Pas arritjes së marrëveshjes Rama-Basha në orët e para të mëngjesit të sotëm, aleati i kreut të PD-së ka zbuluar se kur do të...

Rama dhe Basha 100% dakord, po çadra kur do mbyllet?

Në orët e para të mëngjesit pati një shtrëngim duarsh mes kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrit Rama. Më në fund, marrëveshja e...

Nard Ndoka nuk e fsheh lumturinë për marrëveshjen Rama-Basha, ja “perla” e radhës

Marrëveshja dhe shtrëngimi i duarve mes Ramës dhe Bashës ka gëzuar shumë njerëz, të cilët besojnë se më në fund vendi do të dalë...

Mesila Doda shpërthen ndaj Ramës dhe Bashës: E dini që na e shpifët?!

Dje duket se ishim pranë një marrëveshjeje mes Ramës dhe Bashës, por koha e tregoi që paketa McAllister dështoi sërish. Duket se kjo krizë politike...

Refuzimi i kryeministrit për shtyrjen e 18 qershorit. PD: Rama do të bëjë zgjedhje pa opozitën  

Mazhoranca dhe opozita dështuan sërish që të arrijnë një marrëveshje midis tyre, edhe kur në tryezë iu ishte lënë një paketë me pika të...

Të fundit

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kryeministri Edi Rama “duke shfrytëzuar avionin e...
WhatsApp KONTAKTO TT