E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

liqeni i ujmanit

Hoti mirëpret propozimin e Grenellit që Liqeni i Ujmanit të quhet Liqeni Trump

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se ka mirëpritur propozimin e të dërguarit të Shtëpisë së Bardhë për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë,...

Liqeni i Ujmanit do të quhet “Liqeni Trump”

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, bën me dije se dy vendet kanë rënë dakord që Liqeni i Ujmanit,...

Albin Kurti: Ujmani është toka jonë, nuk i ka takuar kurrë Serbisë

Ish-kryeministri i Kosovës dhe njëherësh lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka thënë se liqeni i Ujmanit është tokë e Kosovës. Kurti shkruan në rrjetin...

Si do të përdoret Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe Serbia

Kosova dhe Serbia firmosën dje në Shtëpinë e Bardhë marrëveshjen historike për normalizim ekonomik. Në kuadër të kësaj marrëveshjeje, parashihet hartimi i një studimi të...

Haradinaj paralajmëron largimin nga qeveria: Të hiqet nga marrëveshja liqeni i Ujmanit

Kreu i AAK-së në Kosovë, Ramush Haradinaj, shprehet se partia e tij ka besim në marrëveshjen e ndërmjetësuar nga SHBA-të, por se nuk pajtohet...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...