E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

kufizim

Gjermania kufizon vaksinimin e të rinjve me AstraZeneca

Edhe pse ende mungojnë të dhënat shkencore rreth vaksinimeve me llojet e ndryshme të tyre, të rinjve që deri tani kanë bërë vetëm dozën...

KQZ ‘kufizon’ qeverinë, ndalon dhënien e PPP-ve 4 muaj para zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pranoi propozimin e opozitës jashtëparlamentare, për të ndaluar qeverinë të japë kontrata koncesionare dhe PPP 4 muaj para zgjedhjeve. Propozimi u...

A do të mbyllemi pas 2 javësh? Brataj sqaron situatën

Komuniteti Teknik i Ekspertëve, deklaroi sot se do të mbeten në fuqi masat e deritanishme, por që mund të ndryshojnë në varësi të situatës...

Covid-19/ Braçe apel qytetarëve: Kufizoni daljet në kafe dhe qendra tregtare

Në 24 orët e fundit, në vend u regjisruan 17 viktima nga Covid-19, numri më i lartë ditor që prej fillimit të pandemisë. Zëvendës kryeministri,...

Rama: Kjo do të jetë java e fundit e kufizimit

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se kjo do të jetë java e fundit e kufizimit të orareve. Në vijim, ai pohoi se fundjava do...

Të fundit

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...