E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Kriza energjetike

Çfarë zbulon kriza energjitike e Evropës

Nga: Daniel Gros “Project Syndicate” Ky muaj përfaqëson një moment historik dhe të rëndësishëm në luftën kundër ngrohjes globale, dhe jo vetëm për shkak të Konferencës...

“Miku im Rama e paralajmëroi në Shqipëri”, Zaev: Maqedonia do preket nga kriza

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar qytetarët për rritje të çmimeve për shkak të krizës globale. Zaev u shpreh se as...

Përballja me krizën e trefishtë, kriza energjetike në fokus

AKADEMIK PROF. ANASTAS ANGJELI Vendi ynë vazhdon për balljen me një krizë tashmë të trefishtë. Nëse deri më tani, këto dy vite, prej nëntorit 2019...

Rama shpall emergjencën, Basha: S’ka krizë energjetike, por korrupsion

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka mbajtur një qendrim sa i përket krizës energjetike të paralajmëruar nga qeveria. Ashtu sikurse Berisha në Gjirokastër, Basha...

Kriza energjetike/Si mund t’i zvogëlojnë konsumatorët faturat këtë dimër?

Çmimet e gazit natyror po rriten në Evropë, duke u rritur mbi shtatë herë që nga viti i kaluar, në një krizë që ka...

Kriza energjetike dhe rritja e çmimit, Rama mbledh sot qeverinë

Kryeministri Edi Rama pritet që të mbledhë sot qeverinë, ku do diskutohet në lidhje me krizën energjetike dhe paralajmërimin se vendi mund të përballet...

Rritja e çmimit të energjisë/Manjani: S’qenka e thënë të ndahemi nga Sudet

Kryeministri Rama paralajmëroi rritje të çmimit të energjisë, deri në 6 muajt e parë të 2022. Ai tha se ka një krizë energjetike globale,...

Kriza energjetike tmerron bizneset prodhuese në Kosovë

Bizneset prodhuese në Kosovë, ndër vite janë ballafaquar me problemin e furnizimit me energji elektrike, gjendje kjo që vlerësohet se u ka shkaktuar humbje...

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...