E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

KPK

KPK ndërpret vetingun për dy gjyqtarë (Emrat)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shpallur vendimin për ndërprejen e procesit të rivlerësimit për gjyqtarin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë, Rasim Doda. Me...

Vetingu/ KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur sot shkarkimin nga detyra të prokurorit Genc Qana. Vendimi vjen pas analizës dhe verifikimeve të kryera në bazë...

U konfirmua në detyrë/ Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e gjyqtarit Ngresi

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për konfirmimin në detyrë të Sokol Ngresit,...

KPA rrëzon shkarkimin nga KPK, rikthen në detyrë prokurorin Arqile Koça

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) rrëzon vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK), për shkarkim nga detyra të prokurorit, Arqile Koça. Në vendimin...

‘Fshehu’ apartamentin në Tiranë, KPA shkarkon kreun e Gjykatës së Tropojës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, ka lënë në fuqi vendimin  e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin nga detyra kreun e Gjykatës së...

Ndërpritet Vettingu/ Një anëtar i KPK me koronavirus

Koronavirusi ka marrë një shtrirje të madhe në tërë territorin shqiptar. Numrat e të infektuarve gjatë tre ditëve të fundit, kanë shtuar frikën për...

Nuk kaloi vetingun, KPA rikthen në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit në Shkodër

Fuat Vjerdha bëhet i pari në sistemin e drejtësisë, i cili rikthehet në detyrë si kryetar i Gjykatës së Apelit në Shkodër. Komisioni i...

Fshehu hotelin në Sarandë, shkarkohet prokurori Çlirim Shahini

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për shkarkimi e prokurorit Çlirim Shahini. Shahini ka drejtuar...

Shefja e kabinetit të kryeprokurorit Olsian Çela kalon vettingun

Shefja e kabinetit të Prokurorit të Përgjithshëm, Pranvera Pustina ka kaluar me sukses Vettingun. Ajo është konfirmuar në detyrë ditën e sotme duke dalë e...

Pjesë e trupës gjykuese me Mimoza Margjekën, shkarkohet gjyqtarja e Korçës Etleva Temo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), ka shkarkuar nga detyra Etleva Temo, gjyqtare e Apelit të Korçës. Temo kishte probleme me disa prej pasurive të...

Të fundit

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-C*vid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...