E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

KPK

KPK shkarkon gjyqtarin Aleks Nikolli

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë sot vendimin për gjyqtarin e Apelit të Shkodrës, Aleks Nikolli. Trupa gjykuese e përbërë nga Brunilda Bekteshi, Lulzim...

Vetting-u/ KPK merr vendimin për gjyqtaren Blerona Hasa

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ditën e sotme ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Gjykatës Administrative të Apelit, Blerona Hasën. Raportohet se ajo ka rezultuar...

Zgjidhet kryetarja e re e KPK-së, kush e zëvendëson Genta Bungon

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit bëri me dije se ditën e sotme u zhvillua procesi për zgjedhjen e Kryetarit të ri të Komisionit. Pas votimit...

KPK shkarkoi nga detyra nënën e saj, reagon Rudina Hajdari

Ditën e sotme KPK shkarkoi nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari ndërkohë së fundmi ka reaguar lidhur me këtë, e bija, deputetja Rudina Hajdari. Gjatë fjalës...

U shkarkua nga detyra, vjen reagimi i Fatmira Hajdarit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) vendosi që të shkarkojë sot nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari, nën akuzat për fshehje pasurie. Menjëherë pas këtij vendimi...

KPK shkarkon nga detyra Fatmira Hajdarin

KPK sapo ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari, pasi kishte probleme me pasurinë. Nga seanca e mëparshme u njoftua se Hajdari kishte probleme me...

KPK shtyn seancën dëgjimore për ish-kryetaren e Gjykatës së Lartë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shtyrë për të dytën herë seancën dëgjimore për Shpresa Beçajn e cila është aktualisht gjyqtare në Gjykatën e...

Fatmira Hajdari në “Vetting”/ Çfarë pretendon KPK

Gjyqtarja e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatmira Hajdari, ka dalë këtë të hënë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, shoqëruar nga dy avokatët e...

Konfirmohet në detyrë prokurori Ludovik Dodaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Gjykatës së Apelit në Durrës, Ludovik Dodaj. Trupa gjykuese e përbërë nga Suela...

KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës së Kavajës

Së fundmi, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra kryetaren e Gjykatës së Kavajës, Entela Shedula. Raportohet se procesi i vetingut për gjyqtaren Shedula...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...