E hënë, 8 Mars, 2021
9 C
Tirana

Tensionohet situata/ Përplasen tifozeritë e Partizanit dhe Tiranës (Video)

Qyteti i Elbasanit është përfshirë nga trazira e rrëmuja ndërkohë që ka nisur derbi Partizani-Tirana.

Ndonëse tifozeritë nuk lejohen në stadium, mbështetës të të dyja ekipeve kanë udhëtuar ditën e sotme drejt Elbasanit, për të mbështetur nga jashtë stadiumit skuadrat e tyre.

Në një moment mes dy tifozerive ka pasur edhe përplasje, ku është dashur ndërhyrja e policisë për të qetësuar gjithçka, madje, janë thyer dhe xhamat e një lokali.

Gjithashtu një makinë pranë stadiumit “Elbasan Arena” i është vënë zjarri nga poshtë, duke rrezikuar shumë për personat që ishin aty afër. Nga pamjet, shikohet që e gjithë zona është mbuluar nga tymi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dalin emrat e parë nga PS/ Rama në Durrës e Vlorë, Majko i 19-ti në Tiranë

EMRAT E PARË NGA PS Pandeli Majko i 19-ti në Tiranë Rama Durrës i 8-ti Rama në Vlorë i 9-ti Damian Gjiknuri i 8-ti në Vlorë Etilda Gjonaj e...

Zgjedhjet e 25 prillit, Facebook paralajmëron partitë politike

Platforma sociale, “Facebook” ka bërë një thirrje për partitë politike, duke u kërkuar atyre të jenë transparente për mënyrën se si do të financojnë...

Meta rikthehet në krye të LSI-së, nëse fiton Rama? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, shprehet e bindur se opozita e bashkuar, në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të marrë...

Zelanda e Re tronditet nga tërmeti me magnitudë 6.6 ballë

Zelanda e Re është tronditur nga një tërmet me magnitudë6.6 në brigjet e saj lindore, vetëm disa ditë pasi një varg tërmetesh në të...

Berisha: PD-ja po shkon drejt fitores së sigurt, Rama po xhiron në boshllëk

Ish-kryeministri Sali Berisha, është i bindur se Partia Demokratike po shkon drejt fitores së sigurt të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në PolitikOn,...