E martë, 15 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

Partizani-Tirana

Video/ Triumfon Partizani në derbi, Tirana gjithnjë e më larg titullit

Partizani ka fituar derbin me rezultatin 1-0 kundër Tiranës. Një fitore e rëndësishme ndaj rivalit historik të kryeqytetit me golin e vetëm të Erald...

Tensionohet situata/ Përplasen tifozeritë e Partizanit dhe Tiranës (Video)

Qyteti i Elbasanit është përfshirë nga trazira e rrëmuja ndërkohë që ka nisur derbi Partizani-Tirana. Ndonëse tifozeritë nuk lejohen në stadium, mbështetës të të dyja...

Derbi numër 160/ Statistikat që duhet të dini për supersfidën Partizani-Tirana

Ndeshjet – 159 takime janë luajtur deri tani mes Partizanit dhe Tiranës nga viti 1947-2020 në të gjitha kompeticionet: Kupë dhe kampionat. Bilanci – Partizani ka fituar...

Derbi Tirana-Partizani, publikohen formacionet zyrtare të ekipeve

Tirana dhe Partizani do të luajnë ditën e sotme duke filluar nga ora 18:00, derbin e kryeqytetit në stadiumin “Air Albania”. Edhe këtë herë, tifozët...

Braktisi ekipin në derbi, Sormani firmos fatin e tij tek Partizani

Adolfo Sormani nuk do të jetë më trajner i Partizanit. Tekniku italian firmosi fatin e tij përfundimtar teksa refuzoi të zbresë me ekipin në...

Hodhi fishekzjarrë në stadium, i riu identifikohet nga kamerat e sigurisë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 26-vjeçar, pasi akuzohet për hedhje fishekzjarresh në sfidën e të premtes, mes Partizanit dhe Tiranës në stadiumin “Air...

Të fundit

Euro 2020/ Hungari-Portugali, 18:00, Ronaldo nis sot mbrojtjen e kurorës

Sot luhen dy ndeshjet e fundit të xhiros së parë në Euro 2020, ato të grupit F. Ndeshja e parë do të jetë ajo...

Kosovë/ “Kërcënimet nisën në janar”, ish-kryetarja e KQZ-së zbardh prapaskenat

Një ditë pas shkarkimit nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ish-kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka thënë se do t’i...

BSH prezanton dy kartëmonedhat e reja, si pritet të jetë monedha 10.000 lekëshe

Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat do dalin në treg nga 30 qershori i ketij viti. Guvernatori...

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka caktuar datën 17 tetor 2021 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. “Presidentja ka udhëzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve...

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të fuqishëm të drogës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive dhe llogarive bankare të Bledar Seferit, i dënuar në Itali. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se Bledar Seferi...