E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

derbi

Video/ Gol i pabesueshëm vjen nga Premier Liga, Lamela shënon me “rabona”

U luajt dje derbi i Londrës në Angli dhe pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, ndërsa ndeshja u fitua nga Arsenali 2-1. Por...

Video/ Triumfon Partizani në derbi, Tirana gjithnjë e më larg titullit

Partizani ka fituar derbin me rezultatin 1-0 kundër Tiranës. Një fitore e rëndësishme ndaj rivalit historik të kryeqytetit me golin e vetëm të Erald...

Tensionohet situata/ Përplasen tifozeritë e Partizanit dhe Tiranës (Video)

Qyteti i Elbasanit është përfshirë nga trazira e rrëmuja ndërkohë që ka nisur derbi Partizani-Tirana. Ndonëse tifozeritë nuk lejohen në stadium, mbështetës të të dyja...

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

Everton dhe Liverpul e mbyllin në “paqe” derbin

Ka përfunduar në barazim 2-2 derbi mes Evertonit dhe Liverpulit, një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet. Ndeshja nisi menjëherë me gol, teksa...

Braktisi ekipin në derbi, Sormani firmos fatin e tij tek Partizani

Adolfo Sormani nuk do të jetë më trajner i Partizanit. Tekniku italian firmosi fatin e tij përfundimtar teksa refuzoi të zbresë me ekipin në...

Tottenham triumfon në derbin e Londrës, Arsenal-it s’i mjafton supergoli i Lacazette

Tottenham-i i Mourinho-s fitoi 2-1 në derbin e Londrës ndaj skuadrës së Arsenalit, duke siguruar 3 pikë mjaft të vlefshme në garën për një...

Pas ndeshjes/ Olsi Rama e quan burrëror Partizanin në derbi, shigjeton Sormanin

Partizani ishte shumë pranë fitores mbrëmjen e djeshme, derisa një gol nga Muçi i shoi të gjitha shpresat në minutat shtesë. Partizani po udhëhiqte derbin...

Mbyllet me barazim derbi Partizani-Tirana

Derbi i sotëm Partizani-Tirana u mbyll me rezultatin 1-1. Kjo ndeshje nuk dhuroi shumë cilësi në fushën e lojës dhe ishte mjaft e pazakontë, pasi...

‘Blindohet’ kryeqyteti për derbin Partizani-Tirana, ja cilat rrugë do bllokohen

Mbrëmjen e sotme në orën 17:00 do të luhet derbi i shumëpritur mes Partizanit dhe Tiranës. E kur vetëm pak orë na ndajnë nga ndeshja,...

Të fundit

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...