E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Braktisi ekipin në derbi, Sormani firmos fatin e tij tek Partizani

Adolfo Sormani nuk do të jetë më trajner i Partizanit. Tekniku italian firmosi fatin e tij përfundimtar teksa refuzoi të zbresë me ekipin në derbin e kryeqytetit.

Ai u tërhoq menjëherë kur mësoi se në ekipin e tij kishte lojtarë të cilët kishin rezultuar pozitiv me koronavirus. Trajneri italian i dorëzoi drejtimin e ekipit Kalarit dhe pjesës tjetër të stafit drejtues në derbi.

Olsi Rama e cilësoi këtë veprim të Sormanit si një “sjellje jo burrash”.

Edhe rezultatet nuk ishin në favor të Sormanit. Partizani nën drejtimin e tij jo vetëm që nuk arriti të rikthej në lojë por u zhyt gjithnjë e më shumë në krizë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...