E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Everton dhe Liverpul e mbyllin në “paqe” derbin

Ka përfunduar në barazim 2-2 derbi mes Evertonit dhe Liverpulit, një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet. Ndeshja nisi menjëherë me gol, teksa në minutën e 3’, Sadio Mane ia del të shënojë.

Kin barazon shifrat për Evertonin në minutën e 19. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parëm, ndërsa e dyta nisi përsëri me spektakël.

Salah kaloi në avantazh Liverpulin, duke shënuar në minutën e 72’, por ky avantazh zgjati vetëm 9 minuta, pasi në 81’, Kalver-Leuin barazoi shifrat.

Me këtë barazim Evertoni qëndron në krye të tabelës me 13 pikë, ndërsa Liverpuli ndjek nga pas më 10 pikë, pas javës së 5-të.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...