E mërkurë, 20 Janar, 2021
2 C
Tirana

Pjesë e trupës gjykuese me Mimoza Margjekën, shkarkohet gjyqtarja e Korçës Etleva Temo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), ka shkarkuar nga detyra Etleva Temo, gjyqtare e Apelit të Korçës.

Temo kishte probleme me disa prej pasurive të saj, të cilat duket se nuk i justifikonte dot. Ndërkohë, probleme u shfaqën edhe me konfliktin e interesit, pasi dyshohet se ka patur kontakte me disa persona që ajo ka gjykuar.

Temo ka qenë pjesë e trupës gjykuese në të cilën u procedua dhe gjyqtarja Mimoza Margjeka, e cila tashmë ndodhet nën masën e arrestit të shtëpisë, pasi dyshohet se ka marrë 6 mijë euro nga një i pandehur.

Për Etleva Temon SPAK nuk ka arritur të siguroj prova nëse ka qenë ose jo e përfshirë në përfitime të kundraligjshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...