E shtunë, 30 Maj, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

Këshilli Koordinues i Diasporës.

“Të përgatisin paketa fiskale konkrete”, KKD apel qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës

Këshilli Koordinues i Diasporës ka reaguar në lidhje me situatën e vështirë që është krijuar, që nga përhapja e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Meta ka një thirrje për shqiptarët që jetojnë jashtë vendit

Presidenti i vendit Ilir Meta ka marrë sot pjesë në mbledhjen e parë të Këshillit Koordinues të Diasporës. Përmes një postimi në “Facebook”, Meta iu...

Të fundit

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Ngërçi fallco për reformën zgjedhore në pritje të “pazarit”

Nga: Mero Baze Reforma zgjedhore duket se ka hyrë në ngërç jo për shkak të ndonjë problemi serioz rreth rekomandimeve të OSBE/ODIHR, por për shkak...

 ‘Pashalimani’ do i jepej Turqisë?/ Ja çfarë thotë Ministria e Mbrojtjes

Një ditë më parë, mediat greke dhanë alarmin duke shkruar se kryeministri Rama ishte i gatshëm t’i jepte Turqisë bazën e Pashalimanit, për ta...

Trump merr vendimin e madh, ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në

Pas një sërë përplasjesh me OBSH-në, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendimin final, duke shkëputur marrëdhëniet. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT