E mërkurë, 28 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

ish-trajneri i Apolonisë

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta trajneri i njohur

Ish-volejbollisti dhe ish-trajneri i Apolonisë, Todi Gjini është ndarë nga jeta në moshën 82 vjeçare. Gjini ka qenë një nga iniciatorët e volejbollit në...

Të fundit

Kryemadhi nga Fieri: Më 25 prill, merr fund ‘aksidenti Rama’

Në prag të zgjedhjeve parlamentare, fushata politike sa vjen dhe bëhet më e ashpër. Nga Fieri, gjatë një takimi me simpantizantë të LSI, kryetarja e...

“Fluturon” kurba e infeksioneve nga Co*id-19 në Itali

Italia nuk njeh rënie të numrit të të infektuarve nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, në vendin fqinj u regjistruan 24,991 raste të reja...

OBSH në Shqipëri jep alarmin: Rreziku i obezitetit është rritur gjatë pandemisë

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Shqipëri, informon se obeziteti rrit ndjeshëm shanset për pasoja të rënda te pacientët me COVID-19. Për këtë arsye, OBSH bën...

Nuk luan kundër Barcelonës, shpërthen Ronaldo: Tamponi, një budallallëk

Kristiano Ronaldo nuk do të mund të luajë ditën e sotme në supersfidën me Barcelonën, pasi ende është i infektuar me koronavirus. Ylli portugez, shfaqi...

Pompeo: Shqipëria një mik i madh i SHBA, shqiptarët ishin streha për hebrenjtë

Në orën 16:00, ashtu sikurse ishte parashikuar nga  Kuvendi i Shqipërisë, nisi Forumi Ballkanik kundër Antisemitizmit. Ky aktivitet u organizua nga Kuvendi i Shqipërisë së...