E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Etiketa

Grabitja

Shtyhet gjyqi për “grabitjen e Rinasit”, ja arsyeja

Seanca paraprake për dosjen e grabitjes së Rinasit, në Gjykatën e Posaçme është shtyrë. Bëhet me dije se shkak për këtë është bërë mosnjoftimi i...

Grabitja e 4.6 mln eurove në Rinas, SPAK mbyll hetimet për çështjen

Prokuroria e Posaçme Kundër korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka mbyllur hetimet për grabitjen e 4.6 mln eurove në Rinas në 9 prill...

Grabitja në Rinas/ Ndërron jetë “daja” nga Kosova, njëri prej grabitësve

Ndërron jetë në spitalin e Traumës Ragip Hajdini, një prej grabitësve të avionit me para në Rinas. I njohur ndryshe si “Daja” nga Kosova, Hajdini...

Durrës/ Plagosi pronarin e shtëpisë që do grabiste, identifikohet autori

Identifikohet autori i grabitjes së mbrëmshme në Durrës, i cili plagosi pronarin e një shtëpie ku kishte hyrë për të vjedhur. Bëhet me dije se...

“Duam lekët! Ku e keni kasafortën?”, biznesmeni tregon skenën e grabitjes

Biznesmeni Petrit Laze i cili mbeti i plagosur bashkë me gruan e tij, në dëshminë e dhënë për policinë ka deklaruar se grabitësit kanë...

Vila e biznesmenëve me sistem alarmi, grabitësit kishin informator të brendshëm

Për të realizuar grabitjen në Allias të Tiranës, duket se grabitësit kanë pasur informator të brendshëm. Këto dyshime janë ngritur nga grupi hetimor, pasi...

3 vite burg për 23-vjeçarin që grabiti lekët e ahengut në shtëpinë e hallës

Tre vite burg ka caktuar Gjykata e Apelit ndaj shtetasit Ergest Malaj, 23 vjeçari që u arrestua dy vite më parë pasi grabiti 10...

“Skifterët” grabitën shtëpinë në Memaliaj, pranga 3 të rinjve

Uniformat blu kanë bërë të mundur zbardhjen e vjedhjes së një banese, që ka ndodhur në datën 4 janar. Në pranga kanë rënë tre...

Vodhën 10 mln lekë, zbulohet skema e grabitjes së argjendarisë në Korçë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me grabitjen që ndodhi ditën e sotme në qytetin e Korçës. Disa persona kanë arritur që të...

Vendimi për grabitjen e Prokurorisë së Durrësit ekspozon rrezikun për sigurinë

Gjykata e Tiranës dënoi me 7 vite e 4 muaj burg një prej autorëve të vjedhjes së serverave dhe dokumenteve të Prokurorisë së Durrësit,...

Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...